środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Obchody 77. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę w Działdowie [film, zdjęcia]

2016-09-17 21:18:54 (ost. akt: 2016-09-17 21:26:28)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W sobotę (17 września) w Działdowie odbyły się uroczystości upamiętniającą najazd wojsk sowieckich na Polskę - 17 września 1939 r.Zobacz także: „Truskawcowy zawrót głowy” - gra miejska „Truskawcowy zawrót głowy” - gra miejska Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie zorganizowała dla uczniów szkół podstawowych - Grę miejską „Truskawcowy zawrót głowy”.


Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

– Każdy naród ma swoją historię. A historia składa się z dat. Są daty, których nie wolno nam zapomnieć. Dzisiejsza data zawsze będzie nam przypominała wypełnienie tajnego układu, który został zawarty przed II wojna światową między Niemcami a Sowiecką Rosją, który miał na celu wymazać z mapy Europy Polskę. Nową odrodzoną Polskę po zaborach. Długo tę datę urywano w historii naszego narodu. Nie mówiło się o tej dacie na lekcjach historii. Dopiero, kiedy czasy się zaczęły zmieniać – zaczęto mówić o tym, że nie tylko jedna agresja, ale i druga we wrześniu 1939 roku przyczyniła się do wyniszczenia naszej ojczyzny – mówił podczas mszy ks. dziekan Adam Filarski.

Później przy fontannie na Pl. Mickiewicza odbyła się część artystyczna przygotowana przez Miejskiego Domu Kultury w Działdowie.

– To co zobaczyłem - bardzo mnie wzruszyło. I bardzo mi się podobało. Chciałbym podziękować wszystkim sekcjom, które były zaangażowane. Dziękuję i gratuluję, bo to było piękne – powiedział po występie artystycznym burmistrz Grzegorz Mrowiński.

Więcej w relacji wideo.

kw
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages