środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Profesor Kazimierz Grążawski wyróżniony honorową odznaką "Za zasługi dla turystyki"

2016-09-29 11:31:56 (ost. akt: 2016-09-29 11:41:48)
prof. dr hab. Kazimierz Grążawski

prof. dr hab. Kazimierz Grążawski

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

30 września, w trakcie wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki w Olsztynie, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wręczy uroczyście honorową odznakę „Za Zasługi dla Turystyki” byłemu dyrektorowi Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego prof. dr hab. Kazimierzowi Grążawskiemu.

Zobacz także: Ulice do poprawki. Komunistyczne nazwy znikną z miasta Ulice do poprawki. Komunistyczne nazwy znikną z miasta 2 września weszły w życie przepisy Ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli,...


Honorowa odznaka „Za Zasługi dla Turystyki”, której przyznanie wnioskował starosta Marian Janicki, jest wyróżnieniem nadawanym przez Ministra Turystyki i Sportu za zasługi dla rozwoju polskiej turystyki i umacniania współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie.

Kazimierz Grążawski to archeolog, mediewista, wieloletni kustosz Muzeum w Brodnicy, wykładowca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim a od 2012 r. do połowy 2016 r. dyrektor Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie.

W 2010 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jest adiunktem w Zakładzie Historii Krajów Nadbałtyckich Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, członkiem Towarzystwa Naukowego w Toruniu, Stowarzyszenia „Pruthenia” w Olsztynie i Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej.

Jego publikacje to m. in.: Bachotek - średniowieczny gródek rycerski na ziemi chełmińskiej (1988) Parthaczyn - przyczynek do badań nawodnych dworów myśliwskich w Prusach Krzyżackich (1989), Ze studiów nad pograniczem słowiańsko-pruskim we wczesnym średniowieczu - problem grodów w dolinie Lutryny (1993), Region brodnicki we wczesnym średniowieczu (1998), Przemiany w wytwórczości garncarskiej w rejonie środkowej Drwęcy we wczesnym średniowieczu (2002), Gród kasztelański w Brodnicy-Michałowie na tle przemian osadniczych wschodniej części ziemi chełmińskiej, Studia nad osadnictwem średniowiecznym ziemi chełmińskiej (2003), Życie codzienne na ziemi chełmińskiej i dobrzyńskiej w średniowieczu (2003), Kasztelania świecka i michałowska. Studia nad kształtowaniem się struktur państwa piastowskiego na pograniczu polsko-pruskim (2005), Ziemia lubawska na pograniczu słowiańsko-pruskim w VIII-XIII w. Studium na rozwojem osadnictwa (2009) Pod jego redakcją ukazały się: Archeologia i historia. O początkach Lidzbarka Welskiego (2001) i Pogranicze polsko-pruskie i krzyżackie (2003 i 2007).

Kierowane przez dyr. Kazimierza Grążawskiego Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie od początku jego istnienia, tj. od 13 sierpnia 2013 r., otrzymało już wiele zostało wyróżnień, m.in. zostało laureatem IV edycji ogólnopolskiego konkursu „7 Nowych Cudów Polski” (2014) zorganizowanego przez National Geografic Polska, otrzymało Laur „Najlepszy z Najlepszych” w kategorii Turystyka (2015) przyznany przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i nagrodę specjalną w międzynarodowym konkursie Chiocciola Orange (2016).

Benedykt Perzyński
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3864) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec #2537896 | 37.248.*.* wczoraj, 10:16

  Dobrze że uruchomiono tą sieć atobusów miejskich. Aż się dziwię że poprzednikowi to nie przyszło do głowy. Szkoda tylko że obecny z pisiorkami w układy wchodzi gdy oni w kraju syf robią. Tacy to są ludzie co dla polityki na stołki pchają swoich z układu i dla układu nawet jeżeli są ciemniakami spod znaku kombinowania za publiczną kasę. Syf się robi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Grzegorz KryptoPISiorek #2537707 | 94.254.*.* 16 lip 2018 23:30

  Grzesiu tak się zakochał w p7siorkach że jada im z ręki w układzie na wybory samorządowe. Gotowy kłamać w imię zawartego układu i rekalamy przedstawicieli partii systemu katastrofy smoleńskiej i lepszego sortu. Znowu będzie konfabulował i wciskał swój brudny palec bez wazeliny bk kbiecał że za poparcie o będzie reklamował wszystkich z tzw. Lepszego sortu co by oni na dziwłdowszczyźnie władzę przejęli i z nim kręcili swoje interesy. Karierowicze i ludzie zprzypadku ale z poltycznego klucza posadzeni na stołkach mają tutaj rządzić. Ja wam to mówię. Polak i katolik.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mieszkaniec Działdowa #2537058 | 94.254.*.* 15 lip 2018 22:48

  A na tym zamku to coś się robi panie szanowny burmistrzu bo coś zamilkł temat. Panie Mrowiński kiedy mieszkańcy będą mogli zobaczyć efekty tej inwesthcji? Czy jeszcze w tym roku coś tam się będzie działo? Czyźby to milczenie zwiastowało jekieś niedoróbki? Co się tam dzieje?

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Kościoły i polityka #2536705 | 94.254.*.* 15 lip 2018 09:27

  Burmistrzu, ładnie wygląda podświetlenie kościoła ale to nie powinno być powodem do uprawiania pańskiego rodzaju polityki obliczonej na wyniki wyborów. Jest to w złym guście i paskudne tym bardziej że z własnej kieszenie dołożył pan pewnie jednej złotówki. Podpinanie się pod symbole religijne i kręcenie w ten sposób własnych lodów politycznych na fejsbuku czy innch afiszach woła o pomstę do nieba. Widać że w tym kraju wszystkim można sobie wycierać mordę w imię prymitywnej polityki od religii po patriotyzm wykorzystując przy tym ich symbolikę. Ohyda i hipokryzja polityka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Jak!!! #2536573 | 94.254.*.* 14 lip 2018 20:11

  Jak dyletant to robi to musi się nie udać. I tyle w temacie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (3864)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages