Wtorek, 20 lutego 2018. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Profesor Kazimierz Grążawski wyróżniony honorową odznaką "Za zasługi dla turystyki"

2016-09-29 11:31:56 (ost. akt: 2016-09-29 11:41:48)
prof. dr hab. Kazimierz Grążawski

prof. dr hab. Kazimierz Grążawski

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

30 września, w trakcie wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki w Olsztynie, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wręczy uroczyście honorową odznakę „Za Zasługi dla Turystyki” byłemu dyrektorowi Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego prof. dr hab. Kazimierzowi Grążawskiemu.

Zobacz także: Ulice do poprawki. Komunistyczne nazwy znikną z miasta Ulice do poprawki. Komunistyczne nazwy znikną z miasta 2 września weszły w życie przepisy Ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli,...


Honorowa odznaka „Za Zasługi dla Turystyki”, której przyznanie wnioskował starosta Marian Janicki, jest wyróżnieniem nadawanym przez Ministra Turystyki i Sportu za zasługi dla rozwoju polskiej turystyki i umacniania współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie.

Kazimierz Grążawski to archeolog, mediewista, wieloletni kustosz Muzeum w Brodnicy, wykładowca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim a od 2012 r. do połowy 2016 r. dyrektor Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie.

W 2010 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jest adiunktem w Zakładzie Historii Krajów Nadbałtyckich Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, członkiem Towarzystwa Naukowego w Toruniu, Stowarzyszenia „Pruthenia” w Olsztynie i Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej.

Jego publikacje to m. in.: Bachotek - średniowieczny gródek rycerski na ziemi chełmińskiej (1988) Parthaczyn - przyczynek do badań nawodnych dworów myśliwskich w Prusach Krzyżackich (1989), Ze studiów nad pograniczem słowiańsko-pruskim we wczesnym średniowieczu - problem grodów w dolinie Lutryny (1993), Region brodnicki we wczesnym średniowieczu (1998), Przemiany w wytwórczości garncarskiej w rejonie środkowej Drwęcy we wczesnym średniowieczu (2002), Gród kasztelański w Brodnicy-Michałowie na tle przemian osadniczych wschodniej części ziemi chełmińskiej, Studia nad osadnictwem średniowiecznym ziemi chełmińskiej (2003), Życie codzienne na ziemi chełmińskiej i dobrzyńskiej w średniowieczu (2003), Kasztelania świecka i michałowska. Studia nad kształtowaniem się struktur państwa piastowskiego na pograniczu polsko-pruskim (2005), Ziemia lubawska na pograniczu słowiańsko-pruskim w VIII-XIII w. Studium na rozwojem osadnictwa (2009) Pod jego redakcją ukazały się: Archeologia i historia. O początkach Lidzbarka Welskiego (2001) i Pogranicze polsko-pruskie i krzyżackie (2003 i 2007).

Kierowane przez dyr. Kazimierza Grążawskiego Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie od początku jego istnienia, tj. od 13 sierpnia 2013 r., otrzymało już wiele zostało wyróżnień, m.in. zostało laureatem IV edycji ogólnopolskiego konkursu „7 Nowych Cudów Polski” (2014) zorganizowanego przez National Geografic Polska, otrzymało Laur „Najlepszy z Najlepszych” w kategorii Turystyka (2015) przyznany przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i nagrodę specjalną w międzynarodowym konkursie Chiocciola Orange (2016).

Benedykt Perzyński
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3256) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jak kto stanie przy burmistrzu #2444774 | 84.179.*.* dzisiaj, 17:50

  Wicio ze Zbychem staną szranki. Wicio napisał na fb że będzie kandydował.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. 4 #2444566 | 185.170.*.* dzisiaj, 11:31

   a kto przy nim stanie z "starej "ekipy, tej z przed 4 lat. Kogo jeszcze nie wystawił do wiatru ?! a może znalazł następnych naiwnych ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Kolega #2444458 | 94.254.*.* dzisiaj, 07:54

    Siwy teraz nie ma czasu bo po telewizjach lata. Zaczął już kampanię wyborczą. Bywa w telewizji i marnuje tam godziny pracy na zapleczu żeby się przez 5 sekund pokazać. Teraz będzie szpagatami ganiał gdzie się da i próbuje zmienić kosmetycznie swój nędzny wizerunek. Chyba bardzo chce wygrać te wybory bo mu się spodobało przy korytku. No i dzięki pozycji znalazł wreszcie więcej kolegów. Ale kto go zna to wie jaki z niego typek serdeczny i szczery. Brrrrrrr.

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Odper...cie się od radnego! #2444452 | 94.254.*.* dzisiaj, 07:40

    To nie był żaden przyjaciel siwego ani siwy nie był nigdy jego przyjacielem. A to że startował z burmistrza komitetu i ręke podnosił jak siwy nakazał to jeszcze nie znaczy ze się kochają. Tam wszyscy jak lalki na sznurkach łapki podnoszą jak pan im karze. Trzymają się razem bo w kupie siła i korzyści z takiego z układu. Ale w przyjaźnie tam nie wierzę. Kto normalny by się chciał zqprzyjaźniać z takimi osobami.?

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. Czy warto #2444409 | 37.47.*.* wczoraj, 22:49

     Jeszcze kupować szmatławce. Nie warto. Tam PISdzi dziadostwem

     Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (3256)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages