Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Profesor Kazimierz Grążawski wyróżniony honorową odznaką "Za zasługi dla turystyki"

2016-09-29 11:31:56 (ost. akt: 2016-09-29 11:41:48)
prof. dr hab. Kazimierz Grążawski

prof. dr hab. Kazimierz Grążawski

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

30 września, w trakcie wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki w Olsztynie, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wręczy uroczyście honorową odznakę „Za Zasługi dla Turystyki” byłemu dyrektorowi Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego prof. dr hab. Kazimierzowi Grążawskiemu.

Zobacz także: Ulice do poprawki. Komunistyczne nazwy znikną z miasta Ulice do poprawki. Komunistyczne nazwy znikną z miasta 2 września weszły w życie przepisy Ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli,...


Honorowa odznaka „Za Zasługi dla Turystyki”, której przyznanie wnioskował starosta Marian Janicki, jest wyróżnieniem nadawanym przez Ministra Turystyki i Sportu za zasługi dla rozwoju polskiej turystyki i umacniania współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie.

Kazimierz Grążawski to archeolog, mediewista, wieloletni kustosz Muzeum w Brodnicy, wykładowca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim a od 2012 r. do połowy 2016 r. dyrektor Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie.

W 2010 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jest adiunktem w Zakładzie Historii Krajów Nadbałtyckich Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, członkiem Towarzystwa Naukowego w Toruniu, Stowarzyszenia „Pruthenia” w Olsztynie i Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej.

Jego publikacje to m. in.: Bachotek - średniowieczny gródek rycerski na ziemi chełmińskiej (1988) Parthaczyn - przyczynek do badań nawodnych dworów myśliwskich w Prusach Krzyżackich (1989), Ze studiów nad pograniczem słowiańsko-pruskim we wczesnym średniowieczu - problem grodów w dolinie Lutryny (1993), Region brodnicki we wczesnym średniowieczu (1998), Przemiany w wytwórczości garncarskiej w rejonie środkowej Drwęcy we wczesnym średniowieczu (2002), Gród kasztelański w Brodnicy-Michałowie na tle przemian osadniczych wschodniej części ziemi chełmińskiej, Studia nad osadnictwem średniowiecznym ziemi chełmińskiej (2003), Życie codzienne na ziemi chełmińskiej i dobrzyńskiej w średniowieczu (2003), Kasztelania świecka i michałowska. Studia nad kształtowaniem się struktur państwa piastowskiego na pograniczu polsko-pruskim (2005), Ziemia lubawska na pograniczu słowiańsko-pruskim w VIII-XIII w. Studium na rozwojem osadnictwa (2009) Pod jego redakcją ukazały się: Archeologia i historia. O początkach Lidzbarka Welskiego (2001) i Pogranicze polsko-pruskie i krzyżackie (2003 i 2007).

Kierowane przez dyr. Kazimierza Grążawskiego Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie od początku jego istnienia, tj. od 13 sierpnia 2013 r., otrzymało już wiele zostało wyróżnień, m.in. zostało laureatem IV edycji ogólnopolskiego konkursu „7 Nowych Cudów Polski” (2014) zorganizowanego przez National Geografic Polska, otrzymało Laur „Najlepszy z Najlepszych” w kategorii Turystyka (2015) przyznany przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i nagrodę specjalną w międzynarodowym konkursie Chiocciola Orange (2016).

Benedykt Perzyński
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3668) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do zniesmaczonej i innych #2491780 | 79.188.*.* dzisiaj, 11:27

  nie jestem stałym czytelnikiem tego forum, jest mi daleko politycznie do Pana Mrowińskiego, ale z inspiracji znajomych obejrzałem ostatnią Sesję Rady Miasta. I proszę Pani zachowanie burmistrza było adekwatne do zachowania Pana Odachowskiego i jeszcze innego radnego.Pan Odachowski zapomniał, że działalność na rzecz miasta , to nie szkalowanie, potępianie burmistrza za jego starania na rzecz pozyskania środków UE . Rozumiem ,że walka polityczna niekiedy posuwa się do takich metod, ale nie na szczeblu miejskim Panie Odachowski. Mówią mi ,że Pan z byłym wszystko robicie ,żeby obecny Burmistrz przegrał wybory, ale i was czas już się skończył.Dawno temu wspólnie na lewicy współpracowaliśmy i nie poznaję pana dziś, i może dobrze , że nie jest Pan członkiem partii lewicowej i ten Pana protegowany. Poprzednie kadencje Pana działalności w radzie miasta były bardziej obiektywne niż ta obecna i proszę sobie przypomnieć ile błędów popełniliście z Panem Burmistrzem pan Jako Przewodniczący rady miasta w kwestiach inwestycyjnych i społecznych. Troszkę pokory .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. zniesmaczona #2491652 | 94.254.*.* dzisiaj, 08:45

   Piszę tutaj bo wiem, że burmistrz Mrowiński lubi tutaj zaglądać i prawdopodobnie równieanonimowo zabrać głos. Choć w poprzednich wyborach oddałam na pana głos razem z moją dość liczną rodziną tak teraz wiem, że wszyscy popełniliśmy błąd. Pańskie zachowanie w stosunku do innych jest karygodne. I już nawet nie mówię o panu podległych pracownikach z takiej czy innej jednostki. Wiem, że z pozycji siły jest najłatwiej uderzać. Mam znajomych wśród pana podległych i co nieco wiem. O tym mówi nie jedna osoba szanowny panie. Jednak na ostatniej sesji pokazał pan więcej. Wszystko co mówią ludzie sam pan uwiarygodnił swoim zachowaniem. Zbeształ pan i obrzucił stekiem oszczerstw pana Odachowskuego. Człowieka, któremu w działalności społeczno-oświatowej nigdy pan nie dorówna. Pan jest nauczycielem? Pedagogiem? Burmistrzem czy kim? Wstydzę się za pana i nie pozwolę żeby besztano w taki sposób ludzi zasłużonych i oddanych bardziej niż pan. Pan ma władzę i bierze za to pieniądze. Łaski nie robi. Władza się skończy i co wtedy? Nie myśli pan o tym? A może jest panu wszystko jedno? W każdym razie zanim zacznie pan obrażać innych niech najpierw pan się zastanowi nad sobą i z czym pan się może innym kojarzyć.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. do "Tak jest" #2491514 | 94.254.*.* wczoraj, 23:09

   Tak jak już pisałam, merytoryczni na swój sposób też byli wszyscy tyrani na świecie. Mussolini, Castro, Stalin czy inni o Hitlerze nie wspominając. Pchali swoje podłe nauki a narody w to wierzyły. Politycy mają umiejętność mamienia i kreowania rzeczywistości. To ich zawód. Żeby utrzymać się przy korycie zrobią wszystko. Obiecywać będą to czego ludzie by chcieli a jak trzreba będzie to bez względu na wszystko będą niszczyć każdego kto mamodmienne od nich zdanie. Znamy to. Dlatego nie był bytego taki pewien co do osoby o której prawdopodobnie wspominasz. Ten kto go zna , wie lepiej i więcej. I nie są to dobre wiadomości.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Tak jest! #2491467 | 37.47.*.* wczoraj, 21:32

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. W końcu mamy Burmistrza merytorycznego i konkretnego w podejmowaniu decyzji a nie takiego jak poprzednik który wywiesił na drzwiach gabinetu dziesiątki haseł i myśli przewodnich do których należało się stosować , a on sam robił co chciał i to jest hipokryzja. A Korzeniewska radna to chyba jego siostrzyczka ?????

  4. do RM z 29. 03 #2490862 | 94.254.*.* wczoraj, 07:59

   Rzeczywiście takiej buty i arogancji kierownika urzędu jeszcze nie widziałam. Chamstwo do potęgi. Traktuje tych radnych jak gnojków i szydzi z każdego kto myśli inaczej niż on. Oni się go zwyczajnie boją. Większość radnych to siedzą tam jak słupy zahipnotyzowane słupy soli. Czas powymieniać kilka z tych osób bo są kompletnie nieobecni. A Po tym co obserwuję w jego zachowaniu to bardzo uwiarygadnia opinie jego podwładnych na temat jego agresywności i braku szacunku. Myślę źe sprawa mobingowania może okazać się tylko kwestią czasu. Ludzie jednak się pewnie boją. Nigdy bym nie chciała z takim typem pracować. Współczuje tym pracownikom urzędów którymi on rządzi. A swoją drogą to chyba dzieci w szkole muszą być uradowana że ten pan już w szkole nie uczy. Koszmaaaaaarrrr. Chroń mnie i moich bliskich przed takimi ludźmi.

   Ocena komentarza: warty uwagi (21) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   Pokaż wszystkie komentarze (3668)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages