Poniedziałek, 11 grudnia 2017. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Profesor Kazimierz Grążawski wyróżniony honorową odznaką "Za zasługi dla turystyki"

2016-09-29 11:31:56 (ost. akt: 2016-09-29 11:41:48)
prof. dr hab. Kazimierz Grążawski

prof. dr hab. Kazimierz Grążawski

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

30 września, w trakcie wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki w Olsztynie, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wręczy uroczyście honorową odznakę „Za Zasługi dla Turystyki” byłemu dyrektorowi Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego prof. dr hab. Kazimierzowi Grążawskiemu.

Zobacz także: Ulice do poprawki. Komunistyczne nazwy znikną z miasta Ulice do poprawki. Komunistyczne nazwy znikną z miasta 2 września weszły w życie przepisy Ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli,...


Honorowa odznaka „Za Zasługi dla Turystyki”, której przyznanie wnioskował starosta Marian Janicki, jest wyróżnieniem nadawanym przez Ministra Turystyki i Sportu za zasługi dla rozwoju polskiej turystyki i umacniania współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie.

Kazimierz Grążawski to archeolog, mediewista, wieloletni kustosz Muzeum w Brodnicy, wykładowca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim a od 2012 r. do połowy 2016 r. dyrektor Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie.

W 2010 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jest adiunktem w Zakładzie Historii Krajów Nadbałtyckich Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, członkiem Towarzystwa Naukowego w Toruniu, Stowarzyszenia „Pruthenia” w Olsztynie i Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej.

Jego publikacje to m. in.: Bachotek - średniowieczny gródek rycerski na ziemi chełmińskiej (1988) Parthaczyn - przyczynek do badań nawodnych dworów myśliwskich w Prusach Krzyżackich (1989), Ze studiów nad pograniczem słowiańsko-pruskim we wczesnym średniowieczu - problem grodów w dolinie Lutryny (1993), Region brodnicki we wczesnym średniowieczu (1998), Przemiany w wytwórczości garncarskiej w rejonie środkowej Drwęcy we wczesnym średniowieczu (2002), Gród kasztelański w Brodnicy-Michałowie na tle przemian osadniczych wschodniej części ziemi chełmińskiej, Studia nad osadnictwem średniowiecznym ziemi chełmińskiej (2003), Życie codzienne na ziemi chełmińskiej i dobrzyńskiej w średniowieczu (2003), Kasztelania świecka i michałowska. Studia nad kształtowaniem się struktur państwa piastowskiego na pograniczu polsko-pruskim (2005), Ziemia lubawska na pograniczu słowiańsko-pruskim w VIII-XIII w. Studium na rozwojem osadnictwa (2009) Pod jego redakcją ukazały się: Archeologia i historia. O początkach Lidzbarka Welskiego (2001) i Pogranicze polsko-pruskie i krzyżackie (2003 i 2007).

Kierowane przez dyr. Kazimierza Grążawskiego Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie od początku jego istnienia, tj. od 13 sierpnia 2013 r., otrzymało już wiele zostało wyróżnień, m.in. zostało laureatem IV edycji ogólnopolskiego konkursu „7 Nowych Cudów Polski” (2014) zorganizowanego przez National Geografic Polska, otrzymało Laur „Najlepszy z Najlepszych” w kategorii Turystyka (2015) przyznany przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i nagrodę specjalną w międzynarodowym konkursie Chiocciola Orange (2016).

Benedykt Perzyński
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (2903) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. rachunek #2395496 | 94.254.*.* dzisiaj, 14:10

  Trzeba by zrobić porównanie kosztów z lat poprzednich bo publiczną kaskę pod publikę wydaje się najłatwiej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Bieda w miescie #2395403 | 94.254.*.* dzisiaj, 11:03

  Ludzie maja male renty, mlodzi nie maja mieszkan, nawet żłobka nie ma. Z ratusza ktos zabrał oświetlenie i zawiesił na ulicach. Tandeta. Bawią sie za nasze pieniądze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Świąteczna kampania wyborcza #2395302 | 37.47.*.* dzisiaj, 08:40

   Kto by tyle kasy wydał na z własnej kieszeni? Kto? 83.000 zł! A teraz kredyty chce brać na kolejne 8 mln. Siwy puści nas z torbami.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. działdowiak #2395281 | 79.188.*.* dzisiaj, 08:14

   W końcu miasto jest zadbane, tak czyste nie było od wieli lat. Dekoracja świąteczna jest fantastyczna, popatrzcie krytykanci na inne miasta, chyba ,że poza opłotki Działdowa nie wyjeżdżacie.Ul Jagiełły przypomina nam , że można mieszkać w zadbanym mieście i urządzonym ze smakiem. Panie Burmistrzu na tych co pana wyśmiewają i krytykują to robią z zazdrości i nic nie mają nam mieszkańcom do powiedzenia, maluczcy ludzie i nic więcej.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. lampki świąteczne #2395212 | 94.254.*.* wczoraj, 23:09

    Świcą lampki na drzewach i na latarniach burmistrz zadbał o atmosferę w trosce o mieszkańców. Jednak kiedy lampki kolorowe mają mamić oczy potencjalnych wybyborc na ulovy Olszztyńskiej ciemno jak w du....e. Panie burmistrzu, pamiętaj pan że kolorowe lampki na drzewach są miłe dla oka ale nie zapominaj pan o tym co jest naprawdę ważne. Pomyśl pan o bezpieczeństwie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (2903)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages