środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Profesor Kazimierz Grążawski wyróżniony honorową odznaką "Za zasługi dla turystyki"

2016-09-29 11:31:56 (ost. akt: 2016-09-29 11:41:48)
prof. dr hab. Kazimierz Grążawski

prof. dr hab. Kazimierz Grążawski

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

30 września, w trakcie wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki w Olsztynie, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wręczy uroczyście honorową odznakę „Za Zasługi dla Turystyki” byłemu dyrektorowi Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego prof. dr hab. Kazimierzowi Grążawskiemu.

Zobacz także: Ulice do poprawki. Komunistyczne nazwy znikną z miasta Ulice do poprawki. Komunistyczne nazwy znikną z miasta 2 września weszły w życie przepisy Ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli,...


Honorowa odznaka „Za Zasługi dla Turystyki”, której przyznanie wnioskował starosta Marian Janicki, jest wyróżnieniem nadawanym przez Ministra Turystyki i Sportu za zasługi dla rozwoju polskiej turystyki i umacniania współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie.

Kazimierz Grążawski to archeolog, mediewista, wieloletni kustosz Muzeum w Brodnicy, wykładowca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim a od 2012 r. do połowy 2016 r. dyrektor Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie.

W 2010 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jest adiunktem w Zakładzie Historii Krajów Nadbałtyckich Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, członkiem Towarzystwa Naukowego w Toruniu, Stowarzyszenia „Pruthenia” w Olsztynie i Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej.

Jego publikacje to m. in.: Bachotek - średniowieczny gródek rycerski na ziemi chełmińskiej (1988) Parthaczyn - przyczynek do badań nawodnych dworów myśliwskich w Prusach Krzyżackich (1989), Ze studiów nad pograniczem słowiańsko-pruskim we wczesnym średniowieczu - problem grodów w dolinie Lutryny (1993), Region brodnicki we wczesnym średniowieczu (1998), Przemiany w wytwórczości garncarskiej w rejonie środkowej Drwęcy we wczesnym średniowieczu (2002), Gród kasztelański w Brodnicy-Michałowie na tle przemian osadniczych wschodniej części ziemi chełmińskiej, Studia nad osadnictwem średniowiecznym ziemi chełmińskiej (2003), Życie codzienne na ziemi chełmińskiej i dobrzyńskiej w średniowieczu (2003), Kasztelania świecka i michałowska. Studia nad kształtowaniem się struktur państwa piastowskiego na pograniczu polsko-pruskim (2005), Ziemia lubawska na pograniczu słowiańsko-pruskim w VIII-XIII w. Studium na rozwojem osadnictwa (2009) Pod jego redakcją ukazały się: Archeologia i historia. O początkach Lidzbarka Welskiego (2001) i Pogranicze polsko-pruskie i krzyżackie (2003 i 2007).

Kierowane przez dyr. Kazimierza Grążawskiego Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie od początku jego istnienia, tj. od 13 sierpnia 2013 r., otrzymało już wiele zostało wyróżnień, m.in. zostało laureatem IV edycji ogólnopolskiego konkursu „7 Nowych Cudów Polski” (2014) zorganizowanego przez National Geografic Polska, otrzymało Laur „Najlepszy z Najlepszych” w kategorii Turystyka (2015) przyznany przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i nagrodę specjalną w międzynarodowym konkursie Chiocciola Orange (2016).

Benedykt Perzyński
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4147) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Info #2681677 | 5.173.*.* 14 lut 2019 20:29

  Nowy Starosta zrzekł się mandatu radnego powiatu !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Czas na zmiany w szpitalu #2617309 | 37.47.*.* 5 lis 2018 20:33

  Pan były starosta nie popisał się w sprawie szpitala. Jakość obsługi pacjentów nie wspominając o jakości leczenia woła o pomstę do nieba. Czas coś z tym zrobić. Pozbyć się kilku cwaniaczków i konowałów w drewnianych korkach co to w prywatnej działalności tylko trochę bardziej się starają. A ludzie w szpitalu to zbędny problem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. a gdzie się podziała pani Iza J. #2614685 | 94.254.*.* 1 lis 2018 11:59

   No i spadła aktywność pani Izy co to radną chciała zostać:) a tu g....o. Ludzie tandety nie kupili. A już z gąską się witała, już, już, już. Trzeba mądrzejszym być pani Izo i spojrzeć od czasu do czasu w lusterko i czasem się zastanowić nad sobą. Zgasła też aktywność dużego i małega Mariana. Bieganie z UTW nic mu nie dało tak jak kiedyś Mazurek Bijącym Sercami dla emerytów bale organizował. Ludzie tego nie kupują i dlatego lepiej dać sobie na spokój. Bk w Działdowie idea była taka żeby nie głosować na Mać...wiaka. A dziadki mu załatwili fotel radnego a sami wypadli z gry. Śmiech na sali ale chociaż poznaliśmy jakim ludziom on kibicują i z kim się dogadują.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. Cichy obserwator #2613787 | 5.173.*.* 30 paź 2018 23:21

    No i Romualdo nie zdał egzaminu na następną kadencję jako przewodniczący. Grzesiek ma swojego prymusa z pierwszej ławki czyli Sławomir, Sławomir, Sławomir. Grzesiek nie potrzebuje też żadnej platformy do niczego. Witek, ty nie czaruj od nowa bo wszyscy się już dawno na tobie poznali. Kto będzie starostą od dawna było oczywiste, a Michałek najwyżej podtrxyma tradycję stanowiska dla najbardziej niekompetentnych postaci z kategorii Dyzmów wicków.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

    1. do Mrowiński #2608097 | 83.9.*.* 24 paź 2018 11:36

     i co ty synu zrobisz bez Platformy czy inaczej bez Koalicji Obywatelskiej, to oni rządzą w województwie. Co ty Grzesiu bez nich zrobisz

     Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (4147)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages