Poznajemy wielokulturowość. Gra miejska „Bliżej kultur” [zdjęcia]

2016-10-02 16:35:36(ost. akt: 2017-04-26 20:17:21)

Autor zdjęcia: Maciej Nowicki

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Działdowie, Aleksandra Grędzińska i Kacper Anaczkowski, realizują swój autorski projekt „Kolory świata - wielokulturowość w XXI w.”, w ramach którego 30 września na terenie miasta odbyła się gra miejska „Bliżej kultur”.

Uczestnicy, dzięki „wygranej wycieczce balonem dookoła świata”, mieli możliwość bliższego zapoznania się z kulturą poszczególnych kontynentów. Na każdym przystanku ich podróży czekały na nich ciekawostki, gry oraz zadania, które były przepustką do dalszej wyprawy. Całe przedsięwzięcie było doskonałą okazją do poszerzania wiedzy oraz bliższego zetknięcie się z wielokulturowością świata. Gra miała na celu pokazanie uczestnikom, jak ogromna różnorodność ich otacza oraz jak ważną rolę odgrywa świadomość tego. Dzięki tej wycieczce poznali nowe zakątki Ziemi oraz w aktywny sposób zdobyli nowe doświadczenia.

W tejże grze miejskiej brały udział cztery grupy, każda grupa składała się z 5 graczy i opiekuna. Zespoły reprezentowały: Szkołę Podstawową nr 3 w Działdowie, Gimnazjum nr 1 w Działdowie, Gimnazjum w Księżym Dworze oraz Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy. Dla każdego uczestnika przewidziany był pakiet startowy – woda + baton.

Zwycięzcami gry zostali podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Działdowie, III miejsce uczniowie Gimnazjum nr 1 w Działdowie, natomiast IV miejsce uczniowie Gimnazjum w Księżym Dworze.

Każdy z uczestników otrzymał nagrodę ufundowaną przez partnerów projektu: Centrum Ubezpieczeń "AL-MAR" A. Borkowska M. Lendzian, Centrum Obsługi i Edukacji Transportowej D. Boruszewski, Heinz Glas Działdowo, ZNAK, ALIOR BANK, ciastkarniach "PTYŚ", Świat Książki, TECHMOR, ABP COMPUTER, Starostwo Powiatowe.

Oczywiście całe przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć bez pomocy partnerów, którzy udostępnili miejsce, a byli nimi: Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Dom Kultury, Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego, restauracja Przedzamcze, Urząd Miasta, Działdowska Agencja Rozwoju S.A., Warmińsko-Mazurski Fundusz Poręczenia Kredytowe Sp. z o.o. Patronat nad całym projektem objęli: Gazeta Działdowska i Radio 7.

Na pochwałę zasługują wolontariusze oraz opiekun projektu, Jakub Sonotwski n nauczyciel geografii ZS nr 1 w Działdowie, dzięki którym gra była ciekawa i atrakcyjna dla odbiorców.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Do mrowistrza #2078307 | 82.160.*.* 3 paź 2016 09:38

    Poczytaj sobie te opinie zanim znów podejmiesz chora decyzję.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. ToTo #2078224 | 83.24.*.* 3 paź 2016 07:49

    Trafnie powiedziane. A pan burmistrz takimi działaniami traci poparcie. W moim kręgu wiele osób na niego głosowało. Teraz z pewnością te głosy powędrują gdzie indziej.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

  3. Interesujący wpis na fb o kulturze-Pani Macko #2078064 | 82.160.*.* 2 paź 2016 19:54

    Smutne jest to, że na temat kultury wypowiadają się osoby, które kulturą zainteresowane nie są i często do kulturalnych osób nie należą. Pan burmistrz na siłę szuka zmian, aby w mieście byłą sensacja, jak wszyscy wiemy ludzie lubią plotki i skandale. Miejskiemu Domu Kultury nie jest potrzebna zmiana kadry, ale dodatkowe pieniądze, aby "coś fajnego" dla mieszkańców uczynić oraz przystosowany budynek, bo w starym "śmierdzi grzybem", a nowy to błąd poprzedniego burmistrza z wiadomych przyczyn. Nowe nie znaczy lepsze, fajniejsze owszem, ale czy na "fajności" nam zależy. Dużo osób skusiło by się na tak "dobrze" opłacane stołki, siedzisz leniuchujesz, tyłka nie ruszysz pokicasz z dzieciakami i do domu. Przedstawienia z udziałem ponad dwustu osób zrobią się same, igiełka z niteczką za magiczną sprawą same uszyją stroje, kapele dla piętnastoosobowej widowni, bo cała reszta naszej kulturalnej i światowej społeczności nic nie wie o imprezie, która została nagłośniona np. za pomocą plakatów, obok nekrologów (kto zmarł drogi mieszkańcu wiesz, ale co się dzieje w "ukochanym" mieście już nie bardzo), scena rozłoży się sama, "gwiazda" na urodziny Działdowa opłaci i zaprosi się sama, ale co Ciebie to człowieku obchodzi przecież i tak co roku jesteś niezadowolony. Drodzy zainteresowani! Jesteście tak chłonni kultury w swoim rodzinnym mieście, to zgłębiajcie temat, cofnijcie się jak zawodowi HISTORYCY chociaż trzydzieści lat wstecz, co było w Działdowie? NIC. Co jest teraz? Ty odpowiesz nic, ja córka jeszcze obecnego dyrektora Miejskiego Domu Kultury oraz instruktorki od spraw teatru i tańca( już do wymiany) oraz ja wieloletni uczestnik sekcji tanecznych odpowiem bardzo dużo. To nie powód aby spocząć na laurach, tylko jak robić więcej gdy pieniędzy jest jeszcze mniej? Przepraszam za sarkazm, ale ,, Jak Ci leżą buty to je załóż". To są moje subiektywne poglądy (poglądy chyba zawsze są subiektywne), nikogo nie obrażam, po porostu proszę o zastanowienie się.

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5