Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Konferencję dla opiekunów szkolnych kół PCK

2016-10-06 13:30:02 (ost. akt: 2016-10-06 13:31:30)

Autor zdjęcia: archiwum PCK Działdowo

Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie, w ramach programu współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego zorganizował, konferencję dla opiekunów szkolnych kół PCK z powiatu Działdowskiego.

Zobacz także: Ruch to zdrowie – festyn rodzinny w przedszkolu przy ul. Mrongowiusza [zdjęcia, film] Ruch to zdrowie – festyn rodzinny w przedszkolu przy ul. Mrongowiusza [zdjęcia, film] Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Działdowie odbył się festyn rodzinny „Ruch to zdrowie”.

W spotkaniu udział wzięło 21 opiekunów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz zaproszeni goście - przedstawiciele działdowskich stowarzyszeń „Wolność od strachu” i „Amazonki” jak również Wiesław Spychalski i Sławomir Kowalikowski - koordynator do spraw proekologicznych PCK na terenie Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Konferencje otworzył Prezes OR PCK - Jerzy Giezek, przywitał zebranych i zapoznał z porządkiem, a następnie przedstawił informację o pracy oddziału. Po czym głos przekazał zaproszonym gościom, którzy w wielkim skrócie przybliżyli działalność swoich stowarzyszeń, zachęcając obecnych do organizowania pogadanek w szkołach.
Sławomir Kowalikowski przedstawił akcję zbiórki odzieży, jej zasadność i wynikające z niej korzyści dla lokalnych społeczności.

Zapoznano zebranych z planami pracy oddziału w rozpoczynającym się roku szkolnym celem uwzględnienia ich w pracy SK PCK. Mając na uwadze eskalację konfliktami wewnętrznymi i międzynarodowymi, Jerzy Giezek zaproponował, uczestnikom konferencji przeprowadzenie w szkołach prelekcji, wspartych przygotowanymi prezentacjami o międzynarodowym prawie humanitarnym. Poinformował, że Polski Czerwony Krzyż za priorytet uważa upowszechnianie znajomości międzynarodowego prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych i współpracuje z władzami publicznymi w trosce o zapewnienie jego poszanowania. Zwrócił się z apelem do kół by brały aktywny udział w zbiórkach i kwestach na swoim terenie, zaś zebrane dary przekazały osobom najbardziej potrzebującym w lokalnych środowiskach.

Ponadto zostały omówione wszystkie programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży w tym: „Super wiewiórka”, „Mały ratowniczek”, „Dbam o zdrowie” oraz „Chrońmy dziecięce uśmiechy”, które zostały przekazane opiekunom SK PCK z szkół podstawowych do realizacji.

Na spotkanie zostało przygotowanych i przekazanych 50 „Wyprawek dla żaka” z artykułów szkolnych, które zebrali w dniach 16-17 września 2016r. wolontariusze - członkowie SK PCK z Gimnazjum w Burkacie, Gimnazjum nr 2 w Działdowie oraz z grupy SIM w Iłowie-Osadzie. Efektem ich pracy było zebranie 2227zł do puszek kwestarskich oraz artykuły szkolne na kwotę 880zł.

Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Działdowie serdecznie dziękuje za wsparcie naszej akcji.

Joanna Derbin i Jerzy Giezek

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Garnek #2081853 | 37.47.*.* 6 paź 2016 16:32

    Brakuje przedstawiciela policji najlepiej danka by była co nie Jurek :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages