środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Za wszystko dziękujcie

2016-10-11 08:45:00 (ost. akt: 2016-10-11 08:42:58)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Pragnę serdecznie podziękować każdemu, kto 1 października znalazł czas, odkrył w sobie siły, które chciał wykorzystać na uporządkowanie cmentarza.

Zobacz także: Po raz drugi porządkowano cmentarz przy ul. Księżodworskiej w Działdowie [film, zdjęcia] Po raz drugi porządkowano cmentarz przy ul. Księżodworskiej w Działdowie [film, zdjęcia] Po raz drugi w sobotę (1 października) odbyła się akcja sprzątania cmentarza przy ul. Księżodworskiej w Działdowie.


Dziękuję za bolące mięśnie i często wycierany pot z czoła, ale przede wszystkim za postanowienie w sercu niewynikające z przymusu - chcę i mogę pomóc. Jakże cenną jest satysfakcja z pracy - tak wiele już razem dokonaliśmy!

„Za wszystko dziękujcie?”
Tak! Te słowa ap. Pawła przypomniał mi autor komentarza (na stronie www.dzialdowo.wm.pl) do poprzedniego artykułu „Gloryfikowanie za trochę pracy, to przesada”. Dziękuję za te słowa. One nie tylko przypomniały mi, jak łatwo z naszych ust wypływają słowa osądu, potępienia, utartych stereotypów. Przede wszystkim uzmysłowiły mi, jak wielką trudność sprawia zrozumienie drugiego człowieka. Do tego trzeba czasu, dobrych chęci i „założenia butów” bliźniego.

Za wszystko dziękujcie! Podczas pierwszej akcji porządkowania cmentarza, niestety ze względu na chorobę nie mogłem być i znałem ją tylko z relacji. Teraz mogłem „wypocić swoje”, a w chwilach przerwy spojrzeć na współpracujących, „wejść w ich buty” i znaleźć powody dziękczynienia.

Za wszystko dziękujcie! Dziękuję, za ludzi różnych światopoglądów, opcji politycznych, którzy w akcji uporządkowania cmentarza dostrzegli wspólną wartość, a dzielące słowa zamienili we wspólną pracę. Dziękuję emerytom, którzy z reguły nie mają czasu, ale swoje wygodne papcie zamienili na obuwie robocze.

Dziękuję za ludzi, którzy na co dzień chodzą w garniturach, a zamienili je na ubrania robocze i czerpali satysfakcję z ciężkiej pracy fizycznej. Dziękuję za opiekunów i dzieci z PCK, które wchodząc w młodzieńczy, naturalny wiek buntu i poszukiwania swojej tożsamości, będą miały doświadczenie, że nie wszystko trzeba przeliczać na pieniądze, a charytatywna praca może dać radość.
Dziękuję reporterowi, który aparat i dyktafon zamienił na rękawice robocze, okazując że słowa muszą mieć potwierdzenie w czynie.

Dziękuję panom z aresztu, którzy ze wszystkimi obecnymi pracowali ramię w ramię, a wyróżniali się jedynie niekiedy jeszcze większym zapałem do wysiłku. Wspólna praca zbliża, łamie stereotypy i pozwala dostrzec w człowieku bliźniego. Myślę, że warto niekiedy znaleźć czas i „założyć buty drugiego”, bo wtedy odkrywamy to, za co możemy dziękować.

Za wszystko dziękujcie! Wiem, że wszyscy, którzy do tej pory wnieśli swoją pracę w uporządkowanie cmentarza, nie przyszli po to, by im wylewnie dziękować. Uczynili to z potrzeby i postanowienia serca. Nie oznacza to jednak, że nie można być wdzięcznym i powiedzieć dziękuję w imieniu tych, których usta zamilkły przed dziesiątkami i setkami lat. Wszystkich, którzy mają jeszcze zapał i siły zapraszam na trzecią akcję sprzątania cmentarza w sobotę 15 października.

Ks. Waldemar Kurzawa

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Drogi księże. #2085662 | 82.160.*.* 11 paź 2016 09:39

    Dziękuję za te piękne słowa. Trafnie Pan ujmuje istotę rzeczy. Ponad podziałami. Pozdrawiam.

    Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages