środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

"Amazonki" namawiały do badań profilaktycznych

2016-10-14 08:00:00 (ost. akt: 2016-10-13 19:25:23)

Autor zdjęcia: Maciej Nowicki

W deszczu, ale z uśmiechem na ustach i z radością w sercu, już po raz siódmy działdowskie Amazonki przeszły ulicami Działdowa w Marszu Życia i Nadziei.


Zobacz także: Działdowscy seniorzy-studenci zainaugurowali rok akademicki [film, zdjęcia] Działdowscy seniorzy-studenci zainaugurowali rok akademicki [film, zdjęcia] Uniwersytet Trzeciego Wieku w Działdowie rozpoczął 12 rok akademicki. W poniedziałek (10 października) odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego...

Z transparentami, plakatami, balonami i różowymi wstążkami namawiały do badań profilaktycznych. W marszu wzięło udział wiele osób i to nie tylko kobiet. Akcja ma uświadomić kobietom i ich rodzinom, że regularne badania mammograficzne pozwalają wykryć raka piersi we wczesnych stadiach, kiedy jest duża szansa na pokonanie choroby.

W tym roku w ramach obchodów Październikowych Dni Walki z Rakiem, VII Marsz Życia i Nadziei w Działdowie odbył się w poniedziałek 10 października. Uroczystości rozpoczęła msza św. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, którą duchowni odprawili w intencji osób chorych i ich rodzin.

Po nabożeństwie kolorowy orszak ruszył ulicami miasta prowadzony dźwiękami orkiestry dętej. Trasa marszu przebiegała wokół Pl. Mickiewicza i ulicą Jagiełły do Miejskiego Domu Kultury. W akcję włączyła się młodzież ze szkół powiatu, która po przez różnorodne plakaty i hasła zwracała uwagę na problem profilaktyki raka piersi u kobiet. Sentencją tegorocznej inicjatywy działdowskich Amazonek było hasło "Twoje życie w Twoich rękach".

Ta dewiza była także tematem przewodnim konkursu plastycznego dla uczniów, którego finał i rozstrzygnięcie miało miejsce podczas gali w MDK.

Tradycją stowarzyszenia jest także nadanie honorowej odznaki Amazonek. Bursztynowy Łuk Amazonki jest odznaczeniem ustanowionym dla „Przyjaciół Amazonek” tj. osób szczególnie zasłużonych dla tego Ruchu. W tym roku kapituła Bursztynowy Łuk przyznała burmistrzowi Grzegorzowi Mrowińskiemu oraz firmie Heinz Glas z Działdowa.

Burmistrz oraz wicestarosta Marian Brandt w swoich wystąpieniach zwrócili się do zgromadzonych, podkreślając jak ważne są badania profilaktyczne, obiecując dalszą ścisłą współpracę ze stowarzyszeniem. Uroczystość sfinansowana była ze środków Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta Działdowo, a zrealizowana we współpracy z Miejskim Domem Kultury w Działdowie. W nastrojowym stylu zakończył ją koncert młodzieżowego chóru "Our Voice" pod batutą Danuty Czeczot.


Maciej Nowicki


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gość #2089229 | 217.99.*.* 15 paź 2016 09:33

  Czy wszystkie uroczystości muszą się zaczynać albo kończyć mszą

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Do teri bartowskiej #2089185 | 94.254.*.* 15 paź 2016 08:09

  Opluwał cie, opluwa i będzie opluwał dalej. A ty mu medal. Bedzie opluwał jeszcze mocniej. Bo wreczająca myśli ze to deszcz pada...???

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Amazonka #2089138 | 82.160.*.* 15 paź 2016 02:05

   Odznaka dla szczególnie zasłużonego powędrowała do rąk burmistrza A za co wielmożny jest szczególnie zasłużony ? Gdzie był kiedy zakładano ruch? Bo nic sie nie mówi o szczegółach? Pewnie za "dobre" serce.

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages