Głównym celem było zgranie dziewcząt i przygotowanie drużyny do zmagań o punkty

2016-10-14 14:50:00(ost. akt: 2016-10-13 19:09:34)

Autor zdjęcia: archiwum zespołu

Podopieczne Majki Szczypińskiej i Kamila Chrzanowskiego, koszykarki UKS Dwójka Działdowo, wzięła udział w II Memoriale im. Krzysztofa Kuziemskiego w Bydgoszczy. Był to turniej koszykówki dziewcząt rocznik 2001 i młodsze zasięgu ogólnopolskim.

Turniej odbył się w dniach 7-9 października.
Dla naszych zawodniczek był to ostatni etap przygotowań przez zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi. Po raz pierwszy nasze koszykarki grały w takim składzie osobowym (połączone drużyny rocznik 2001 i 2002). Głównym celem i założeniem trenerów (Majka Szczypińska i Kamil Chrzanowski) było zgranie dziewcząt i przygotowanie drużyny do zmagań o punkty.

Turniej w Bydgoszczy był silnie obsadzony i poziom był wysoki. Pierwszego dnia koszykarki Dwójki grały mecz z drużyną Basket 25 Bydgoszcz. Początek spotkania to badanie się obu drużyn i walka punkt za punkt. Jednak w pewnym momencie podopieczne Majki Szczypińskiej i Kamila Chrzanowskiego odskoczyły rywalkom na 12 punktów. Niestety zamiast kontrolować grę działdowianki zaczęły popełniać coraz więcej prostych błędów i rywalki wyrównały stan meczu. Końcówka należała jednak do naszych zawodniczek i to one zwyciężyły 49:45.

Sobota była najbardziej pracowitym dniem dla naszej drużyny, ponieważ czekały ją aż trzy spotkania. W godzinach przedpołudniowych rywalkami gimnazjalistek z Dwójki Działdowo były koszykarki Basket Ostrów Wielkopolski. Mecz ten okazał się chyba najsłabszym naszym spotkaniem. Tylko początek był dobry, potem z każdą minutą było niestety coraz gorzej i to zawodniczki z Ostrowa schodziły z parkietu jako zwyciężczynie. Pokonując działdowianki 57:43.

Po południu kolejnym rywalem Dwójki Działdowo była Korona Szkoła Gortata Kraków. Mecz ten był o niebo lepszy niż ten poranny. Działdowianki grały ambitnie w obronie i skutecznie w ataku.
Do przerwy był wynik remisowy po 24. Po zmianie stron krakowianki niestety odskoczyły na kilka oczek i swoją przewagę zwiększały z każdą minutą meczu pokonując działdowianki 62:45.
Pomimo porażki trener naszych rywalek chwalił za grę i umiejętności nasze koszykarki.

Pół godziny po meczu z Krakowem naszymi rywalkami były Delfin/Basket 25 Bydgoszcz. Niesamowite tempo meczu i zmęczenie po meczu z Krakowem dało o sobie znać. Po pierwszej kwarcie Dwójka Działdowo przegrywała 18:7. Od drugiej kwarty zaczęła się koncertowa gra naszych zawodniczek i systematyczne odrabianie strat. Na przerwę działdowianki schodziły przegrywając 32:25.
Po zamianie stron podopieczne Majki Szczypińskiej i Kamila Chrzanowskiego grały jeszcze ambitniej i wielkimi krokami zbliżały się do rywalek.
Już po niespełna trzech minutach odrobiły straty i doprowadziły do remisu, by po kolejnych dwóch odskoczyć przeciwniczkom na 6 punktów.
Mniej więcej taka różnica punktowa utrzymywał się do końca spotkania i ostatecznie to działdowianki, pomimo nienajlepszego początku, chodziły z parkietu jako zespół zwycięski pokonując Bydgoszcz 53:46.

Po dwóch dniach zmagań bilans naszych koszykarek wynosił 2-2. Wyniki innych spotkań tak się ułożyły, że ostatni mecz z Katarzynkami Toruń był decydujący. W przypadku zwycięstwa Dwójka Działdowo zdobyłaby srebrne medale. W przypadku porażki nasze zawodniczki uplasowałby się na miejscu V. Niestety sprawdził się ten czarny scenariusz. Działdowianki prowadziły tylko po pierwszej kwarcie 14:12.
Później z każdą minutą to torunianki uzyskiwały przewagę, którą w pewnym momencie działdowianki zniwelowały i zbliżyły się na jedno oczko (34:35). Niestety zbyt duża ilość błędów nie pozwoliła na zwycięstwo z silną drużyną z Torunia. Ostatecznie to zawodniczki Katarzynki zwyciężyły 55:39.

Najlepszą zawodniczką naszego zespołu wybrano Monikę Leśniewską.

Skład Dwójki Działdowo: Monika Leśniewska, Roksana Sobotka, Kornelia Jankowska, Patrycja Piekarska, Oliwia Dramińska, Aleksandra Gorzkiewicz, Zuzanna Kotulska, Weronika Komoszyńska, Zuzanna Krupa, Zuzanna Piórek, Zuzanna Przybyszewska.
Trenerzy: Majka Szczypińska, Kamil Chrzanowski