Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Podsumowanie działań „Niechroniony uczestnik ruchu drogowego 2016”

2016-10-24 13:58:17 (ost. akt: 2016-10-24 14:03:01)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

14 mandatów karnych, 3 pouczenia oraz 1 wniosek do sądu to wynik działań „Niechroniony uczestnik ruchu drogowego 2016” przeprowadzonych przez funkcjonariuszy ruchu drogowego na terenie powiatu działdowskiego.

Zobacz także: Policja zatrzymała sprawcę włamań do altanek Policja zatrzymała sprawcę włamań do altanek Kryminalni z Działdowa ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzieże z włamaniem do altanek ogrodowych na terenie Działdowa. W zainteresowaniu zatrzymanego...

Głównym założeniem działań była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, egzekwowanie stosowania się do przepisów ruchu drogowego przez pieszych i rowerzystów oraz przez kierujących pojazdami względem nich oraz kształtowanie właściwych relacji kierujący - pieszy.

Piesi i rowerzyści są najbardziej zagrożonymi uczestnikami ruchu drogowego z uwagi na ryzyko odniesienia ciężkich obrażeń lub śmierci w przypadku uczestniczenia w zdarzeniach drogowych, dlatego też mając na uwadze, iż występuje ciągłe zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym tych grup użytkowników dróg, wczoraj, 18 października br. policjanci ruchu drogowego na terenie powiatu działdowskiego przeprowadzili działania „Niechroniony uczestnik ruchu drogowego 2016”.

W działaniach tym wzięło udział 8 policjantów. Ujawnili oni w sumie 2 kierujących pojazdami, 5 kierujących rowerem oraz 11 pieszych naruszających przepisy ruchu drogowego. Mundurowi nałożyli 3 mandaty karne oraz 2 pouczenia na kierujących rowerem za nieprawidłowe oświetlenie. Ukarali 9 mandatami karnymi oraz zastosowali 1 pouczenie i skierowali 1 wniosek do sądu wobec pieszych przechodzących w miejscu niedozwolonym. Jak również policjanci nałożyli 2 mandaty karne wobec kierujących pojazdami silnikowymi za inne wykroczenie w ruchu drogowym.
 

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xxx #2096773 | 82.160.*.* 24 paź 2016 22:24

    Cała śmietanka towarzyska się zjechała jeden był taki zainteresowany że śpi prawie na siedząco hehe

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages