Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Wyróżnienie dla gimnazjalistek z Burkatu

2016-10-24 16:02:06 (ost. akt: 2016-10-24 16:08:20)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

We wrześniu grupa uczennic z klasy II A (Zuzanna Dudek, Zuzanna Dziąbowska, Weronika Łużewicz, Klaudia Rosińska, Julia Zawalich) z Publicznego Gimnazjum w Burkacie pod opieką Beaty Czajkowskiej realizowała projekt „Jubileusz 550-lecia II pokoju toruńskiego w naszej szkole”.

Zobacz także: Młodzież posprzątała cmentarz w Komornikach Młodzież posprzątała cmentarz w Komornikach Młodzież Publicznego Gimnazjum w Burkacie w tym roku szkolnym wystąpiła z inicjatywą opieki nad cmentarzem pomordowanych w Komornikach.

W Urzędzie Wojewódzkim w Elblągu 19 października odbyła się konferencja podsumowująca projekt. Patronem honorowym przedsięwzięcia oraz fundatorem nagrody głównej był Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, współorganizatorami Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu oraz Polskie Towarzystwo Historyczne.

– Zebranych powitała organizatorka projektu i przedstawicielka W-MODN w Elblągu Irena Poździech, następnie głos zabrali: przedstawiciel urzędu Marek Szewczuk z Wydziału Departamentu i Edukacji, Małgorzata Adamowicz (kuratorium Oświaty w Elblągu), Paweł Rodziewicz (dziennikarz). Zebrani mogli wysłuchać krótkiego wykładu Alicji Dobrosielskiej (dr nauk humanistycznych) dotyczącego stosunków polsko - krzyżackich w XV wieku, wojny trzynastoletniej, II pokoju toruńskiego w odniesieniu do historii lokalnej – mówi nauczycielka historii w Burkacie Beata Czajkowska. – Kulminacyjnym momentem była prezentacja i wyróżnienie najlepszych zespołów z regionu. Zaszczyt ten przypadł także uczennicom z Burkatu, które oprócz drobnych upominków i dyplomów w nagrodę mogą uczestniczyć w wyjeździe edukacyjnym do Torunia ufundowanym przez marszałka województwa.


 

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages