Bardzo wysokie zwycięstwo kadetek UKS Dwójka Działdowo

2016-10-30 12:54:18(ost. akt: 2016-10-30 14:50:09)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W sobotę (29 października) w Gdańsku koszykarki UKS Dwójka Działdowo rywalizowały z Młodymi Lwicami w ramach Ligi Pomorskiej kadetek U-16. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z Omegą Gdynia, działdowianki z wiarą i wolą zwycięstwa podeszły do kolejnego spotkania.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando podopiecznych Majki Szczypińskiej i Kamila Chrzanowskiego. Po niespełna 6 minutach działdowianki prowadziły już 14:2. Później gra nieco się wyrównała i przy wyniku 22:7 gdańszczanki popisały się serialem 12:0 i zbliżyły się na 3 „oczka” do naszych zawodniczek. Jednak końcówka kwarty należała do gimnazjalistek Dwójki i po pierwszej części gry widniał wynik 20:30.

Na początku drugiej kwarty indolencja strzelecka koszykarek Dwójki sprawiła, że Młode Lwice zbliżyły się ponownie na kilka punktów. Jednak druga połowa odsłony numer dwa była znacznie lepsza i skuteczniejsza w wykonaniu uczennic z Gimnazjum nr 2. Dzięki dobrej końcówce kwarty, na przerwę działdowianki schodziły z przewagą 21 punktów (34:55).

Druga połowa to już popisowa gra działdowianek tak w ataku jak i obronie. Przez kolejne dwie kwarty (20 minut gry) działdowianki straciły tylko 17 „oczek”, zdobywając ich samemu 73. Mecz ostatecznie zakończył się pewnym zwycięstwem zawodniczek z Działdowa w stosunku 128:51.

W następnej kolejce nasze koszykarki czeka kolejny wyjazd, tym razem do Sopotu z bardzo wymagającym zespołem UKS Siódemka Sopot.

Skład UKS Dwójka Działdowo (w nawiasie zdobyte punkty): Roksana Sobotka (4), Aleksandra Gorzkiewicz (39), Katarzyna Cybulska (8), Zuzanna Piórek (6), Zuzanna Przybyszewska (8), Kinga Leman (0), Karolina Przasnyska (8), Weronika Komoszyńska (19), Patrycja Piekarska (0), Zuzanna Krupa (30), Oliwia Dramińska (6).
Trenerzy: Majka Szczypińska, Kamil Chrzanowski

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją: