Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Policjantki z wizytą w przedszkolu przy Grunwaldzkiej

2016-11-01 14:45:05 (ost. akt: 2016-11-01 10:47:26)

Autor zdjęcia: Maciej Nowicki

Funkcjonariuszki, Katarzyna Rogozińska i Małgorzata Paprotna z działdowskiej komendy policji odwiedziły Przedszkole Miejskie nr 1 w Działdowie.


Zobacz także: Jesień w stylu lat 80-tych [zdjęcia] Jesień w stylu lat 80-tych [zdjęcia] W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Działdowie odbyło się XII spotkanie integracyjne środowiskowych domów samopomocy "Jesień 2016r".

W trakcie spotkań z najmłodszymi rozmawiały, bawiły się i edukowały dzieciaki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas zabaw i wypoczynku oraz uczyły jak reagować na wypadek kontaktu z osobami obcymi i zwierzętami.

Przedszkolaki czynnie brały udział w przykładowych scenkach, w których musiały zadzwonić na numer alarmowy 112. Policjantki uczyły dzieci, jak taka rozmowa powinna się prawidłowo potoczyć z ich strony. Wśród poruszanych zagadnień były m.in. te, dotyczące zachowania w przypadku spotkania z agresywnymi zwierzętami.

Przedszkolaki poznały tzw. pozycję na żółwia, która minimalizuje skutki pogryzienia przez psa. Funkcjonariuszki uczulały także przed kontaktem z obcymi ludźmi. Maluszki uczyły się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dowiedziały się jak ważna jest jazda w foteliku i zapinanie pasów – nie dlatego by rodzice nie płacili mandatów, ale dlatego by podróżować bezpiecznie.

Atrakcją dla najmłodszych była możliwość przymierzenia policyjnej czapki i kamizelki oraz zrobienie swoich odcisków palców za pomocą specjalistycznego przyrządu. Dzieci bardzo podziękowały gościom za wizytę wręczając im kwiaty i własnoręcznie wykonane laurki.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages