Trzecie zwycięstwo działdowianek w lidze

2016-11-06 12:32:26(ost. akt: 2016-11-06 11:36:09)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W sobotę (5 listopada) koszykarki UKS Dwójka Działdowo rozegrały swoje kolejne spotkanie w Lidze Pomorskiej kadetek U-16. Był to już czwarty wyjazdowy mecz w kampanii 2016/2017. Tym razem rywalkami działdowianek były wymagające koszykarki UKS Siódemka Sopot.

Działdowianki fantastycznie weszły w mecz i od początku narzuciły swój rytm gry, co skutkowało prowadzeniem po pierwszej kwarcie 25:12. Druga odsłona meczu to zmiana obrazu gry o 180 stopni i to sopocianki przeważały i zwyciężyły tę kwartę 18:7. Do przerwy na tablicy widniał wynik 30:32 dla koszykarek z Gimnazjum nr 2 w Działdowie.

Druga połowa to wyrównana gra i akcje punkt za punkt, jednak to podopieczne Majki Szczypińskiej i Kamila Chrzanowskiego minimalnie powiększyły swoją przewagę do 4 „oczek”. Ostatnia odsłona meczu to absolutny popis gry naszych koszykarek. Konsekwentna gra w obronie i skuteczna w ataku spowodował, że momentami przewaga działdowianek wynosiła już 24 punkty. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Dwójki Działdowo 68:52.

Było to trzecie zwycięstwo z rzędu naszych koszykarek w lidze. Dotychczas zawodniczki z Działdowa legitymują się bilansem 3:1 (3 zwycięstwa i 1 porażka). W kolejnym spotkaniu działdowianki zmierzą się z koszykarkami z Pruszcza Gdańskiego.

Skład UKS Dwójka Działdowo (w nawiasie zdobyte punkty): Roksana Sobotka (2), Aleksandra Gorzkiewicz (13), Katarzyna Cybulska (9), Zuzanna Piórek (2), Zuzanna Przybyszewska (5), Kornelia Jankowska (0), Karolina Przasnyska (11), Weronika Komoszyńska (5), Monika Leśniewska (0), Zuzanna Krupa (19), Oliwia Dramińska (2).
Trenerzy: Majka Szczypińska, Kamil Chrzanowski

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją: