Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Obchody 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej nr 3 w Działdowie

2016-11-14 10:52:01 (ost. akt: 2016-11-14 11:05:09)

Autor zdjęcia: Maciej Nowicki

W czwartek (10 listopada) w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Działdowie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły odświętnie ubrani uczniowie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego i wysłuchali krótkiej historii odzyskania przez Polskę niepodległości.


Zobacz także: 11 Listopada - harcerze przygotowali zajęcia dla przedszkolaków [zdjęcia] 11 Listopada - harcerze przygotowali zajęcia dla przedszkolaków [zdjęcia] Specjalnie dla przedszkolaków z przedszkola UMISIA - harcerze z 11 DWDH Watra - przygotowali i poprowadzili zajęcia z okazji Święta Niepodległości.

Zostały również wręczone puchary zwycięzcom Quizu, a najmłodsi uczniowie, za najpiękniej wykonane symbole narodowe, otrzymali dyplomy. Całość uświetnił taniec narodowy kujawiak wykonany przez grupę taneczną pod kierunkiem Joanny Kolk.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w SP 3 w tym roku szkolnym realizowany jest projekt "Ja i mój kraj jesteśmy naj". Już na początku października rozpoczęły się przygotowania do Quizu wiedzy ogólnej dla uczniów kl. IV-VI. Pomysłodawczynią przeprowadzenia quizu była Maria Rzepczyńska koordynatorka projektu. Przez 4 tygodnie uczniowie poszukiwali odpowiedzi na 140 pytań z różnych dziedzin. W tworzeniu pytań wzięli udział wszyscy pracownicy szkoły oraz rodzice.
Pierwszy etap odbył się 31 października, drugi 8 listopada. Należy jeszcze w tym miejscu dodać, że "Ja i mój kraj jesteśmy naj" to jeden z elementów realizowanego w Trójce całorocznego, interdyscyplinarnego projektu Umysł szeroko otwarty, a serce mam biało-czerwone.

W tygodniu poprzedzającym Święto uczniowie klas I-III wykonali prace plastyczne, które umieszczono na tablicach okolicznościowych pod wspólnym tytułem: "Symbole Narodowe". Nad całością prac czuwały wychowawczynie najmłodszych.

8 listopada wszyscy mogli obejrzeć prezentację multimedialną Najpiękniejsze miejsca i zabytki naszego miasta, przygotowaną przez nauczycielkę historii Hannę Cierkowską. Prezentacji towarzyszyły pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru pod batutą Danuty Czeczot oraz nastrojowa dekoracja wykonana przez Samorząd Uczniowski.

9 listopada w bibliotece szkolnej panie Joanna Niedzielska i Zofia Jankowska zorganizowały Wieczór zadumy. Czytane były teksty o tematyce historycznej, adresowane do najmłodszych.

mnCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages