środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Drugi Ogólnopolski Konkurs Poezji o Miecz Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej rozstrzygnięty

2016-11-14 16:41:22 (ost. akt: 2016-11-14 14:46:58)
Jury przy pracy nad wyłonieniem zwycięzców

Jury przy pracy nad wyłonieniem zwycięzców

Autor zdjęcia: archiwum abc

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie, odbyło się posiedzenie jury w Drugim Ogólnopolskim Konkursie Poezji o Miecz św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Sponad stu nadesłanych liryków, jury wskazało trzy nagrody główne oraz wyróżnienia.

Zobacz także: II Działdowski Bieg Niepodległości [FILM, ZDJĘCIA] II Działdowski Bieg Niepodległości [FILM, ZDJĘCIA] W sobotę (12 listopada) odbył się II Działdowski Bieg Niepodległości. W biegu wystartowały dzieci, młodzież i dorośli. W kategorii dorosłych...

Jury w składzie: przewodniczący Wojciech Kass, poeta i redaktor dwumiesięcznika literackiego Topos, Anna Barbara Czuraj-Struzik, poetka oraz Krzysztof Tabaczka, poeta, przeczytało i przeanalizowało sto dziewięć tekstów poetyckich, nadesłanych z całej Polski. Po długotrwałej, acz bardzo konstruktywnej dyskusji, wyłoniło laureatów tegorocznych zmagań poetyckich.

— Miłość do wyrażania słowem piękna i relacji z otaczającym nas światem, jest domeną nietuzinkowego sposobu postrzegania rzeczywistości. Owo postrzeganie, oczywiście, musi być jednostkowe i niepowtarzalne, ponieważ taka właśnie jest dusza artysty. Istnieje ogromny wachlarz możliwości interpretacyjnych poszczególnych liryków oraz ich odbioru i rozumienia. Z tego też powodu ocena jury jest, w dużej mierze, oceną podyktowaną subiektywnym i indywidualnym poczuciem estetyki każdego z oceniających, mieszczącym się w pewnych kanonach, jakie narzuca postrzeganie poezji w każdej epoce — powiedziała Anna Barbara Czuraj- Struzik.

Oni wygrali
Ostatecznie zdobywcami tegorocznych laurów zostali:
Zbigniew Ignacy Brzostowski z Gdańska - miejsce I, Ewa Włodarska z Tykocina - miejsce II, Janusz Lisicki z Warszawy - miejsce III.

Ponadto jury postanowiło wyróżnić drukiem zestaw wierszy Mirosława Kowalskiego z Mysłowic.

Jednocześnie Jury wyróżniło drukiem w publikacji pokonkursowej, kilka pojedynczych wierszy. Wśród osób wyróżnionych znaleźli się: Katarzyna Zychla z Żar, Grzegorz Baczewski z Warszawy, Krzysztof Martwicki z Płońska, Lidia Izabela Lachowska z Przewodowa - Parcele oraz Sylwia Kaczmarczyk z Drzazg, pow. Działdowski.

Twórcami najpiękniejszych liryków poświęconych miastu Działdowo Jury uznało: Piotra Zemanka z Bielsko-Białej, Annę Piliszewską z Wieliczki, Mirosława Puszczykowskiego z Mogilna, Magdalenę Dryl z Katowic, Tadeusza Dejneckiego z Płocka oraz Iwonę Świerkułę z Warszawy.

Warto nadmienić, że Ogólnopolski Konkurs Poezji o Miecz Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej już na stałe wpisał się w kalendarz imprez krajowych a z każdą kolejną edycją przyciąga większą ilość uczestników.

Zapraszamy na uroczystą galę
Czytelników Gazety Działdowskiej informujemy, że 19 listopada o godzinie 14, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom II Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o Miecz Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej. Wstęp wolny.
Dzień wcześniej (18.listopada) o godzinie 18, w MBP w Działdowie, będzie można spotkać się z Wojciechem Kassem, podczas promocji jego najnowszej książki poetyckiej. Wstęp wolny.

Fundatorami tegorocznych nagród byli:

- Grzegorz Mrowiński, burmistrz Miasta Działdowo.
- Roman Dawidowski, prezes oraz Anna Kraśniewska,wiceprezes Działdowskiej Agencji Rozwoju.
- Robert Mendalka – właściciel firmy COLOR-BET Działdowo.
- Adam Frelczak – prezes firmy TECHMOR Działdowo.
- Justyna Lytvyn, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie.

abc
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages