Polisa dla Firm — najczęściej zadawane pytania

2016-11-25 00:02:51(ost. akt: 2016-11-18 16:07:45)   Artykuł sponsorowany
Ryszard Kozłowski, agent ubezpieczeniowy Concordia Ubezpieczenia

Ryszard Kozłowski, agent ubezpieczeniowy Concordia Ubezpieczenia

Ubezpieczenia to coraz lepiej znane małym firmom narzędzie do niwelowania ryzyka związanego z działalnością gospodarczą. Mimo rosnącej świadomości przedsiębiorców w zakresie ochrony ich majątku, mogą pojawiać się pewne pytania. Na kilka z nich odpowiada Agent Concordii Ubezpieczenia — Ryszard Kozłowski
Dla kogo polisa firmowa jest odpowiednia? Czy są jakieś ograniczenia co do firm, które mogą się zabezpieczyć polisą dla MSP?
Ryszard Kozłowski: Polisa ma sens w wielu sytuacjach: kiedy firma najmuje lokal, w którym prowadzi działalność gospodarczą, kiedy zatrudnia inne osoby, prowadzi działalność handlową, usługową lub produkcyjną czy działalność gospodarczą związaną z rolnictwem. Ograniczeń nie ma zbyt wiele. Ważne jest, aby firma prowadziła ewidencję ubezpieczonego mienia zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie ma znaczenia wartość posiadanego majątku i wysokość obrotów. Działalność gospodarcza może być prowadzona w budynkach własnych lub wynajmowanych.

No właśnie, od jakich szkód można ubezpieczyć użytkowany lokal?
RK: Przede wszystkim od ognia i innych zdarzeń losowych, takich jak powódź, zalanie, upadek drzewa, uderzenie pojazdu i wielu innych. Poza budynkiem ubezpieczone mogą być także nakłady inwestycyjne, które zostały poniesione w celu dostosowania lokalu do potrzeb prowadzenia działalności lub podniesienia jego standardu.

Czy firma budowlana lub budowlano-wykończeniowa może chronić przewożone materiały, np. płytki ceramiczne, które są dosyć delikatne i łatwo ulegają uszkodzeniom? Czy w przypadku uszkodzenia towaru podczas transportu można otrzymać odszkodowanie?

RK: Tak, pod warunkiem, że są to środki obrotowe, czyli mienie będące własnością ubezpieczonego i przeznaczone do wykonania usługi lub sprzedaży. Do skutecznej ochrony konieczne jest wykupienie klauzuli cargo, czyli ubezpieczenia ładunku podczas transportu. Takie ubezpieczenie obejmuje też uszkodzenia powstałe podczas załadunku i rozładunku. Mienie będące własnością klientów — mienie osób trzecich — będzie objęte ochroną tylko we wskazanym w umowie miejscu ubezpieczenia.

Czy w przypadku kradzieży laptopa, np. z bagażnika samochodowego, możliwe jest otrzymanie odszkodowania w ramach ubezpieczenia sprzętu elektronicznego?
RK: Tak, pod warunkiem, że zdarzenie miało miejsce w ciągu dnia, czyli w godzinach od 6:00 do 22:00. Jeżeli pojazd znajdował się na parkingu strzeżonym lub w zamkniętym garażu, laptop podlega ochronie także nocą. Oczywiście dotyczy to zamkniętego samochodu, z ochrony wyłączone są np. kabriolety bez stałego dachu. Taką ochroną może też być objęty profesjonalny sprzęt RTV, np. aparaty, kamery, mikrofony, urządzenia do przetwarzania dźwięku i obrazu.

Co w przypadku firmy handlowej, która ze względu na zbyt dużą objętość towaru gromadzi jego część poza magazynem? Czy w przypadku kradzieży spoza budynku poszkodowany otrzyma odszkodowanie?
RK: Tak, choć tutaj konieczne jest posiadanie ubezpieczenia rozszerzonego o klauzulę ubezpieczenia mienia na placach składowych. Dobrym przykładem są np. nawozy sztuczne. Na ich składowanie potrzeba dużej powierzchni, często na zewnątrz magazynu. Równocześnie są one dosyć drogie, dlatego warto skorzystać z tej klauzuli.

Coraz popularniejsze jest obecnie ubezpieczenie OC pracodawcy, na czym ono polega?
RK: Nawet w najlepiej zorganizowanych przedsiębiorstwach istnieje ryzyko zajścia wypadku przy pracy. Klauzula OC pracodawcy działa wówczas, gdy odszkodowanie z ustawy wypadkowej nie pokrywa roszczenia pracownika, który uległ wypadkowi przy pracy. Limit odpowiedzialności w przypadku OC pracodawcy należy ustalić biorąc pod uwagę liczbę pracowników oraz branżę, w której firma działa.

Czy na zakończenie naszej rozmowy może Pan opowiedzieć o Towarzystwie, z którym Pan współpracuje?
RK: Oczywiście. Pierwsze placówki Concordii na terenie kraju zostały utworzone w 1997 roku. Od tego czasu firma z dużym sukcesem sprzedaje polisy ubezpieczeniowe zarówno dla klientów indywidualnych, jaki i korporacyjnych.
Od początku działalności strategiczne znaczenie ma dla Concordii jakość obsługi oraz solidna likwidacja szkód, za co wielokrotnie była wyróżniana i nagradzana. Na polskim rynku Concordia kojarzy się w głównej mierze z kompleksową ochroną gospodarstw rolnych i pakietami ubezpieczeń dla rolników. Towarzystwo to jednak zapewnia również korzystne i pełne zabezpieczenie życia, zdrowia oraz posiadanego majątku dla mieszkańców małych i średnich miejscowości, których pragnie otaczać jeszcze pełniejszą ochroną.

Proszę powiedzieć jakie ubezpieczenia Pan oferuje w ramach posiadanych kompetencji i jak się z Panem można skontaktować?
RK: Zakres ubezpieczeń jest bardzo szeroki. W zależności od indywidualnych potrzeb Klientów konstruowane są polisy w ramach ubezpieczeń na życie, dla firm, rolniczych, grupowych, NNW, komunikacyjnych, domów i mieszkań, turystycznych, ochrony prawnej i odpowiedzialności cywilnej. Prowadzę mobilne biuro — dojeżdżam praktycznie do każdego Klienta. Dlatego proponuję kontakt telefoniczny – 604 480 663, lub e-mail: biuro@kancelariaspektrum.pl

Zapraszam do skorzystania z solidnej oferty. Ryszard Kozłowski Działdowo.



Concordia w Działdowie
Ryszard Kozłowski, tel. 604 480 663
biuro@kancelariaspektrum.pl, www.concordiaubezpieczenia.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5