środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

II Ogólnopolski Konkurs Poetycki o Miecz Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej [film, zdjęcia]

2016-11-20 14:20:37 (ost. akt: 2016-11-20 14:15:53)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom II Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o Miecz Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej.


Zobacz także: Drugi Ogólnopolski Konkurs Poezji o Miecz Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej rozstrzygnięty Drugi Ogólnopolski Konkurs Poezji o Miecz Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej rozstrzygnięty W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie, odbyło się posiedzenie jury w Drugim Ogólnopolskim Konkursie Poezji o Miecz św. Katarzyny Aleksandryjskiej....

Podczas sobotniej gali (19 listopada) wyniki konkursu ogłosił przewodniczący jury Wojciech Kass. Nagrody wręczył burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński.
W jury konkursu obradowało w składzie: przewodniczący Wojciech Kass (poeta i redaktor dwumiesięcznika literackiego Topos), Anna Barbara Czuraj-Struzik (poetka) oraz Krzysztof Tabaczka (poeta. Na konkurs wpłynęło 109 tekstów poetyckich, nadesłanych z całej Polski.

Trzecie miejsce zajął Janusz Lisicki z Warszawy, drugie Ewa Włodarska z Tykocina. Wygrał Zbigniew Ignacy Brzostowski z Gdańska. Wyróżnienie otrzymała Sylwia Kaczmarczyk z Drzazg. Gratulujemy.
Konkurs zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie.

– Uroczystość uświetnił występ zespołu Pod Fryzjerką z Ciechanowa. Dziękujemy sponsorom -prezesowi i wiceprezesowi Działdowskiej Agencji Rozwoju Romanowi Dawidowskiemu i Annie Kraśniewskiej, prezesowi Techmoru Adamowi Frelczak oraz Robertowi Mendalce właścicielowi Firmy Color-Bet oraz burmistrzowi Działdowa Grzegorzowi Mrowińskiemu – mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie Justyna Lytvyn.
Poczęstunek dla wszystkich podczas gali przygotował Zespół Szkół w Malinowie.

Więcej w relacji filmowej.

kw

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Laura #2117336 | 5.172.*.* 21 lis 2016 13:05

  Namolny lans miłośników pisaniny trwa!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ty #2117237 | 82.160.*.* 21 lis 2016 10:01

   Jury wie ci robi.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ... #2117210 | 95.160.*.* 21 lis 2016 09:06

   Czytałam inne nagrodzone wiersze w tym konkursie. Nie dało się tego ani zrozumieć, ani nie to-to nie wzruszało, ani forma nie była ciekawa...Pojęcia nie mam, jakie są kryteria oceny...Pewnie na zasadzie "bo mi się podobało".

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages