Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Chór Our Voice wśród najlepszych

2016-12-12 11:55:53 (ost. akt: 2016-12-12 12:09:04)

Autor zdjęcia: Archiwum Łódzkiego Domu Kultury

Młodzieżowy chór Our Voice z Działdowa wystąpił przed jury XIX Łódzkiego Festiwalu Chóralnego - Cantio Lodziensis. W swojej kategorii wywalczył drugie miejsce i po raz kolejny zaprezentował bardzo wysoki poziom na ogólnopolskiej scenie.

Organizatorami festiwalu byli: Łódzki Dom Kultury ŁDK, Polski Związek Chórów i Orkiestr oraz Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Do konkursu, na podstawie nadesłanych nagrań Rada Artystyczna zakwalifikowała 24 chóry z całej Polski. Chóry oceniało jury w składzie: prof. Dariusz Dyczewski Akademia Sztuki w Szczecinie, ZG PZChiO - przewodniczący, prof. Aleksandra Paszek-Trefon - Akademia Muzyczna w Katowicach, prof. Anna Domańska - Akademia Muzyczna w Łodzi, prof. Sławomir Kaczorowski - Akademia Muzyczna w Łodzi, sekr. Jan Kondratowicz - PZChiO - Oddział w Łodzi.

— Kolejny konkurs za nami. Wrażeń ogrom, wniosków do dalszej pracy też nie mało. Wszyscy usłyszeli nas działdowian w centrum Łodzi. Jesteśmy zadowoleni, pełni zapału i przekonani, że kroczymy właściwą drogą. W kategorii chórów młodzieżowych wywalczyliśmy drugie miejsce. Jesteśmy bardo dumni i zmotywowani do dalszej pracy. Przy tej okazji bardzo dziękujemy burmistrzowi Grzegorzowi Mrowińskiemu i Radzie Miasta Działdowa, a także państwu Elżbiecie i Gabrielowi Chojakom za wsparcie finansowe.
Pozdrawiamy wszystkich mieszkańców naszego miasta i dziękujemy, że trzymali za nas tego dnia kciuki — powiedziała dyrektorka chóru Danuta Czeczot.

Gratulujemy.

mnCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages