Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Krwiodawcy - bohaterowie dnia codziennego [zdjęcia]

2016-12-12 14:35:45 (ost. akt: 2016-12-12 14:04:17)

Autor zdjęcia: Maciej Nowicki

Tradycyjnie każdego roku w dniach 22-26 listopada obchodzimy Dni Honorowych Dawców Krwi. W sobotę (3 grudnia) Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie zorganizował w restauracji hotelu „Wkra” uroczystą Galę, na której krwiodawcom wręczano odznaczenia, odznaki, statuetki, wyróżnienia i podziękowania.

Galę otworzył Wiesław Ruciński, wiceprezes Oddziału Rejonowego PCK wprowadzając sztandary i podając komendę do odśpiewania hymnu, następnie prezes Oddziału Rejonowego PCK w Działdowie Jerzy Giezek, przywitał zebranych i krótko opowiedział o działaniach oddziału.

Z uwagi na to, że w dniu 5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w uroczystości udział wzięła opiekunka Szkolnego Koła PCK przy Gimnazjum nr 2 w Działdowie Małgorzata Piotrowicz wraz z wolontariuszami i opiekun klubu integracyjnego dla dzieci i młodzieży „Uśmiechnięta przystań w PCK”.

Uroczystości uświetniły występami dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Słupie a jeszcze bardziej uroczystego charakteru nadały mu posiadane przez oddział sztandary klubów HDK w Działdowie i Lidzbarku. Po uroczystym wprowadzeniu przystąpiono do uhonorowania zasłużonych krwiodawców, działaczy i wolontariuszy.

Za wieloletnią pracę i wsparcie działań PCK, Kapituła Odznaki Honorowej PCK przyznała odznakę III stopnia Januszowi Lis – obecnie Przewodniczącemu Komisji Rewizyjnej PCK w Działdowie, a IV stopnia Małgorzacie Nawrockiej i Tomaszowi Dudańcowi z Lidzbarka.

Za szczególne zasługi dla stowarzyszenia, godnością Członka Honorowego został wyróżniony wieloletni działacz, długoletni krwiodawca – Bogdan Ulatowski. Wyróżnienie to, otrzymał 24 listopada podczas uroczystości w Olsztynie.

Za bezinteresowne oddawanie krwi, Odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia (po oddaniu 18l. krwi) otrzymali: Arkadiusz Ulatowski, Tomasz Sobotka, Piotr Lemański, Michał Gawryś, Damian Mickiewicz.
II stopnia (po oddaniu 12l. krwi mężczyźni i 10l.krwi kobiety) Tomasz Żuchowski, Piotr Czarnecki, Dariusz Recki, Marta Werner, Krzysztof Stempka.
III stopnia Jan Florek.

Ponad to Zarząd OR PCK w Działdowie statuetkami za wieloletnie wsparcie działań OR PCK w Działdowie wyróżnił: Marka Bartnickiego – dyrektora Aresztu Śledczego w Działdowie, Piotra Adrowskiego – właściciela ABP Komputer w Działdowie i Beatę Kozłowską - dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Słupie.

Za wzorową pracę w wolontariacie na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża specjalną statuetką wyróżniono Szkolne Koło PCK przy Gimnazjum nr 2 w Działdowie i Zespół Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie, a nagrodami rzeczowymi wolontariuszy: Natalię Pająk, Marcelinę Popowicz, Patryka Kuchcińskiego i Jakuba Przybysza.

Za wieloletnie wsparcie działalności klubu integracyjnego „Uśmiechnięta przystań w PCK” wyróżniono Zenona Jakubowskiego – właściciela firmy „INŻBUD” w Działdowie, oraz specjalnym podziękowaniem Agatę Wrzecionowską.

Mając na uwadze modelową współpracę z samorządami, które od lat wspierają działalność naszego oddziału w zakresie honorowego krwiodawstwa, propagowania idei czerwonokrzyskich i wolontariatu Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Działdowie wyróżnił specjalnym podziękowaniem: Teresę Nowakowską – Radną Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego, Grzegorza Mrowińskiego – burmistrza Miasta Działdowo, Macieja Sitarka – burmistrza Miasta i Gminy Lidzbark, Pawła Cieślińskiego – wójta Gminy Działdowo, Sebastiana Cichockiego – wójta Gminy Iłowo-Osada, Tomasza Węgrzynowskiego – wójta Gminy Rybno i Krzysztofa Groblewskiego – wójta Gminy Płośnica a także krwiodawców i sympatyków krwiodawstwa: Joannę Żmijewską, Krystynę Stefańską z Klubu HDK w Lidzbarku, Krzysztofa Cybulskiego, Zbigniewa Groszek i Jacka Stempka z Klubu HDK w Gródkach oraz nowo powstały Klub HDK w Rybnie.

Za szczególne zaangażowanie w propagowanie krwiodawstwa i idei czerwonokrzyskich podziękowania otrzymali: Jerzy Mioduszewski, Krzysztof Welenc, Rafał Rynkowski z Klubu HDK im. Z. Guzowskiego w Działdowie i Roman Nawrocki z Klubu HDK w Lidzbarku. Odrębne podziękowania skierowano do opiekunów i uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Słupie za rewelacyjne przygotowanie i wykonanie programu artystycznego.

Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować sponsorom naszego spotkania, a mianowicie: Teresie Nowakowskiej, Zarządowi Banku Spółdzielczego w Lidzbarku, Zarządowi firmy Heinz Glas, właścicielom firm: „Ajga”, właścicielowi firmy „Techmor”, właścicielowi firmy „Paszmark”- Hannie Dzieńkowskiej w Truszczynach, właścicielce kwiaciarni „Anka” w Działdowie oraz PGKiM w Działdowie.

Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Działdowie okazuje wszystkim krwiodawcom i wolontariuszom szacunek, wdzięczność i składa gorące podziękowania za Waszą humanitarna postawę. Wasze zaangażowanie oraz postawa pozwalają sądzić, że dzielicie się swoja miłością z drugim człowiekiem i okazujecie najwyższe wartości moralne.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: radna Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego – Teresa Nowakowska, wicestarosta Działdowski – Marian Brandt, burmistrz Miasta Działdowo – Grzegorz Mrowiński, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK w Olsztynie – Andrzej Karski, przedstawiciele Klubów Honorowych Dawców Krwi z Lidzbarka, Gródek, Rybna, Działdowa i Służb Mundurowych oraz opiekunowie i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Joanna Derbin

Każde nieprzyjemne ukłucie igły jest jak dawka życia,
każde osłabienie po oddaniu krwi jak wzmocnienie wiary w ludzkie serca. To jest prawdziwie szlachetna, błękitna krew. Państwa krew.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Anna #2154080 | 79.184.*.* 7 sty 2017 22:25

  Pani z pocztu sztandarowego zapomniała sie ubrac? Takie getry to chyba nie na tę okazję.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Panie #2146760 | 31.0.*.* 31 gru 2016 12:34

  Panie Giezek. Ustawa d zubekizacyjna podpisana przez prezydenta. Czy pan jako wybitny prawnik podejmuje już swoje działania

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Bardzo #2137977 | 37.248.*.* 18 gru 2016 14:05

  Bardzo mi przykro Panie Giezek ustawa dezubekizacyjna przeglosowana.teraz senat trybunał i wchodzi w życie. Według wyliczeń emerytura zmniejszona do 1,7 tys złotych netto. Brawo PiS:)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ;) #2134337 | 31.0.*.* 13 gru 2016 19:08

  Zdjęcie nr 33 powala na kolana

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. xyz #2134019 | 213.73.*.* 13 gru 2016 13:03

  W resorcie też nie tolerował tych co oddają krew, Teraz jaka zmiana.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (21)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages