Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Wigilijny Wieczór z Poezją w Gminnej Bibliotece Publicznej w Burkacie

2016-12-16 08:55:33 (ost. akt: 2016-12-16 09:10:48)

Autor zdjęcia: Jadwiga Smółka

Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Burkacie Aleksandra Kowalska wraz ze współpracownikami i mieszkankami Burkatu zaprosiła na Wigilijny Wieczór z Poezją członków Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa.

— Dla SDKS było to jednocześnie spotkanie opłatkowe. Gości powitała Aleksandra Kowalska a potem głos zabrała Renata Buczyńska – prezes SDKS, która podziękowała za zaproszenie i kontynuowanie tradycji obecności słowa poetyckiego w tym miejscu, przypomniała wcześniejsze biesiady poetyckie, przypomniała w skrócie wydarzenia, w które zaangażowane było Stowarzyszenie w mijającym roku, podziękowała za okazywane zaufanie i wsparcie członkom SDKS i złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia.

Śpiewano kolędy i pastorałki, czytano wiersze i prozę związaną z tym szczególnym okresem w roku, podzielono się opłatkiem. Nie zabrakło humoru, uczestnikom spotkania przypomniało się wiele okolicznościowych żartów i zabawnych sytuacji z życia wziętych.

Wiele wspomnień dotyczyło wcześniejszych licznych spotkań z tej bibliotece, organizowanych poprzednio przez Bogumiłę Stachowiak i jej współpracowników. Biesiad Poetyckich było ogółem 39. To spotkanie, choć pod tytułem Wigilijny Wieczór z Poezją było w historii biblioteki kolejną taką biesiadą.
W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej z Mławy.

Jadwiga Smółka

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages