Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Wigilia Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Działdowie

2016-12-17 08:50:25 (ost. akt: 2016-12-17 08:53:31)

Autor zdjęcia: archiwum biblioteki

Grudzień to miesiąc spotkań wigilijnych. Tradycyjnie, jak co roku, spotkali się na takiej uroczystości członkowie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Koło w Działdowie. Miało to miejsce 14 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie.

Zobacz także: Jasełka, spotkanie wigilijne i Mikołaj [zdjęcia film] Jasełka, spotkanie wigilijne i Mikołaj [zdjęcia film] Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Działdowie z grupy III - Motylki - wystawiły dla rodziców jasełka.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich to jedno z najstarszych działających w Polsce stowarzyszeń, które w tym roku świętuje 99 rocznicę istnienia. Członkowie SBP z terenu powiatu działdowskiego należeli do Zarządu Okręgu w Ciechanowie do 1998 r. Samodzielne Koło SBP przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie powstało w 1999 r. z inicjatywy Ewy Sotomskiej i znajduje się w Okręgu Warmińsko-Mazurskim.

Na początku zrzeszało 13 członków. Na przestrzenie lat skład się powiększał. Koło w naszym powiecie liczy sobie obecnie 26 członków. Są to bibliotekarze z Lidzbarka, Płośnicy, Iłowa-Osady, Narzymia, Gródek, a także z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Działdowie i z Biblioteki Gimnazjum nr 1 w Działdowie.
Celem działalności Koła SBP jest służba społeczna dla bibliotekarstwa i informacji naukowej w Polsce, rozbudzanie aktywności oraz kształtowanie i upowszechnianie myśli bibliotekarskiej.

W latach 1999-2001 prezesem Koła SBP była Ewa Sotomska. Od 2001 do kwietnia 2008 funkcję tą piastowała Regina Święconek. Od listopada 2008 prezesem jest Grażyna Rajchert.

Stowarzyszenie przyznaje zasłużonym członkom różne odznaczenia. Pani Renata Gąsiorowska otrzymała honorową odznakę SBP, medal za zasługi dla bibliotekarstwa Regina Święconek, a cztery członkinie koła otrzymały medale SBP „W dowód uznania”: Ewa Sotomska, Grażyna Rajchert, Halina Engelard, Teresa Trybowska. Zasłużonymi działaczami kultury są: Wanda Patalon, Renata Gąsiorowska, Ewa Sotomska i Regina Święconek.

Na tegoroczne spotkanie wigilijne przybyło 26 członków. Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze.

Grażyna Rajchert
Przewodnicząca Koła SBP w Działdowie


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages