Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

W świątecznym nastroju [zdjęcia]

2016-12-26 21:29:14 (ost. akt: 2017-04-26 20:01:56)

Autor zdjęcia: Ewa Elbruda

W czwartek, w ostatni dzień przed przerwą świąteczną w Szkole Podstawowej nr 4 w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie odbył się apel z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia.


Spotkanie rozpoczął dyrektor placówki Wiesław Smereczyński, który przypomniał ideę świąt i złożył społeczności szkolnej życzenia. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie dyplomów i upominków laureatom szkolnego konkursu plastycznego, zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych pod hasłem: „Gdyby każdy był taki sam, nikt nikomu nie byłby potrzebny”.

Samorząd Uczniowski SP 4 przyznał też nagrody za udział w konkursie o tradycjach Bożego Narodzenia. Natomiast w konkursie na najładniejszy, świąteczny wystrój klasy zwyciężyły 6a i 4d, które są gospodarzami sali 102.

W części artystycznej zebrani obejrzeli tradycyjne jasełka i wysłuchali kolęd w wykonaniu najmłodszych uczniów z klas I – III oraz chóru szkolnego. Po radosnych pląsach Śnieżynek nadszedł czas na walkę dobra ze złem. Wymowne scenki nawiązywały do współczesnych zachowań ludzi i uświadomiły wszystkim, że święta Bożego Narodzenia, to nie tylko Mikołaj, prezenty i choinka. W pozorny, codzienny ład nagle wkroczyła grupa diabełków, która zasiała niepokój i skłóciła rodzinę. Dopiero anioły i dźwięki ich dzwoneczków przypomniały, o co tak naprawdę chodzi i zaprowadziły zgodę i harmonię.

Na zakończenie, podczas śpiewania kolędy, Mikołaj – Bartek rozdawał pierniczki, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego SP 4 złożyli życzenia świąteczne i noworoczne.

Wspaniała oprawa muzyczno-plastyczna dopełniła dzieła, a wspólne kolędowanie zapewniło odpowiednią atmosferę. W świątecznym nastroju uczniowie wraz z wychowawcami udali się na klasowe wigilie.


Ewa Elbruda

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages