Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Rodzina olimpijska ma się dobrze i czeka na kolejne sukcesy w roku 2017

2017-01-11 21:30:00 (ost. akt: 2017-01-11 15:44:29)
 Zdzisław Ziółkowski z parą prezydencką Agatą i Andrzejem Duda

Zdzisław Ziółkowski z parą prezydencką Agatą i Andrzejem Duda

Autor zdjęcia: archiwum Zdzisława Ziółkowskiego

Działdowianin Zdzisław Ziółkowski po raz kolejny uczestniczył w Noworocznym Spotkaniu Rodziny Olimpijskiej, które odbyło się 9 stycznia w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Zapraszamy do przeczytania relacji Zdzisława Ziółkowskiego.


Tym razem w spotkaniu uczestniczyła Para Prezydencka i Ministrowie Sportu i Turystyki oraz Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz wielka rzesza przedstawicieli świata sportu, polityki i biznesu. Wszystkich powitał prezes PKOl-u Andrzej Kraśnicki. Prezydent Andrzej Duda uhonorował Krzyżami Oficerskimi Orderu Odrodzenia Polski dyskobola Piotra Małachowskiego oraz trenera kadry Witolda Suskiego. Wśród kolejnych wyróżnień wręczono Wielką Honorową Nagrodę Sportową PKOl-u im. Piotra Nurowskiego. Nagrodę przyznaną w trzech kategoriach otrzymali: „Sportowiec Roku” – „złotki” z RIO 2016 Anita Włodarczyk i wioślarki Magdalena Fularczyk - Kozłowska i Natalia Madaj, "Drużyna Roku" - Reprezentacja Polski w piłce ręcznej (nagrodę odebrał Sławomir Szmal), a w kategorii "Trener Roku" laureatem został Krzysztof Kaliszewski (trener Anity Włodarczyk). Nagrody i podziękowania otrzymali także Prezesi Związków Sportowych (za medale olimpijskie), sponsorzy (za wspieranie sportu) oraz na zakończenie przechodzący na „sportową emeryturę” - Anna Rogowska (skok o tyczce), Szymon Ziółkowski (rzut młotem) oraz Tomasz Majewski (pchnięcie kulą).

Spotkanie z Prezydentem RP
Przed częścią nieoficjalną udało mi się porozmawiać z Parą Prezydencką i przekazać upominek baseballowy (rzeźba drewniana rękawicy baseballowej wykonana przez działdowskiego rzeźbiarza Tadeusza Białowicza z piłką baseballową ze znaczkiem Polskiego Związku Baseballu i Softballu) ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Działdowie za wspieranie Międzynarodowego Halowego Turnieju Baseballu „Działdowo Cup” rozgrywanego od 17 lat, a od 10 o Puchar Prezydenta RP. Rozmowa przebiegała w miłej, sportowej atmosferze i zapewnieniem, że w tym roku Puchar Prezydenta będzie wręczał przedstawiciel Kancelarii, a może...

Pamiątkowe zdjęcia
Później już rozmowy, gratulacje dla odznaczonych przyjaciół Piotra Małachowskiego i Witka Suskiego (Witek prosił, żebym przekazał znajomym z Działdowa jego pozdrowienia i „zapewnił”, że na przełomie września i października przyjedzie do Działdowa). Obaj złożyli autografy w Kalendarzu Olimpijskim 2017 (Anita Włodarczyk także) i zostanie on przekazany przeze mnie na WOŚP w Działdowie. Z Anitą Włodarczy i Włodzimierzem Szaranowiczem rozmawialiśmy o „niebotycznych rzutach pod 90 m”, które może wykonać na świecie tylko jedna młociarka. Ucieszyła mnie i Szymona wspólna fotka i pogawędka „jak Ziółkowski z Ziółkowskim”, a Szymon przyznał, że jest to fajne „nazwisko”. Też tak uważam. Oczywiście fotka z już „emerytką” Anną Rogowską (skok o tyczce) bezcenna, rozmowa z „ulubieńcem” naszej szkoły Grzegorzem Skrzeczem, który nie może doczekać się przyjazdu na Mini Piknik i Sławomirem Szmalem także. Na koniec spotkanie z Ministrami Witoldem Bańką i Elżbietą Rafalską. Z panią minister, byłą zawodniczką Pogoni Wschowa i absolwentką AWF Poznań było o czym pogawędzić, mimo braku czasu. Poza tym szybkie pogawędki i życzenia ze znajomymi Andrzejem Pstrokońskim, Iwoną Marcinkiewicz, Władysławem Zielińskim (Pan Władek trzyma dla nas replikę medalu z Rzymu 1960), red. Henrykiem Urbasiem i innymi.

Dziękuję za upominki
Chciałbym podziękować za upominki dla PKOl-u , które przekazałem na ręce Prezesa Andrzeja Kraśnickiego i Iwony Marcinkiewicz podarowane przez Firmy Dekorglass Działdowo (Państwo Elżbieta i Gabriel Chojakowie) oraz Firmę Heinz Glas Działdowo. I ja tam byłem , a co widziałem opisałem.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Xyz #2159063 | 37.47.*.* 13 sty 2017 12:22

  Ale obciach twoja fotka z pr.....m

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kije bejsbolowe #2158627 | 31.0.*.* 12 sty 2017 21:36

   Chyba odzyskane z kradzieży z domu oficera działdowskiej policji

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Palant #2158620 | 94.254.*.* 12 sty 2017 21:30

   Zdzisław w darze przekazał dwa kije bejzbolowe.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Co to #2158470 | 94.254.*.* 12 sty 2017 18:43

    Jarek pozwolił podpisać?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Gff #2158307 | 31.0.*.* 12 sty 2017 15:52

    Bierki przez telefon

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (17)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages