Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Edukacja regionalna w Gimnazjum nr 2 w Działdowie

2017-01-24 09:15:46 (ost. akt: 2017-01-24 09:24:47)

Autor zdjęcia: Elżbieta Zakrzewska

Uczniowie Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie mają wiele okazji, aby wzbogacać swoją wiedzę na temat historii Polski i rozwijać poczucie przynależności do społeczności lokalnej, regionalnej oraz narodowej.


Służy temu udział w uroczystościach z okazji świąt państwowych i lokalnych, organizowanie projektów środowiskowych i szkolnych czy udział w konkursach o tematyce społeczno - historycznej.

Aby zaakcentować przypadającą w styczniu 97 rocznicę przyłączenia Działdowa do Polski w „Dwójce” zaplanowano przedsięwzięcia, które zajęły cały ostatni tydzień przed feriami zimowymi. Przygotowano wystawę ukazującą wydarzenia w naszym mieście, jakie miały miejsce w styczniu 1920 i 1945 roku. Ponadto odbyła się audycja radiowa na ten temat i konkurs biblioteczny, który przebiegał pod hasłem „Działdowskie stycznie”. Celem konkursu było nie tylko poszerzenie i sprawdzenie wiedzy na temat historii naszego miasta, ale również doskonalenie umiejętności wyszukiwania informacji w różnorodnych zbiorach bibliotecznych.

W piątek (20 stycznia) roku w bibliotece szkolnej zostało zorganizowane spotkanie z panią Ewą Sotomską, która rozmawiała z uczniami o przeszłości Działdowa oraz zaprezentowała im opracowane przez siebie bajki mazurskie - „Kierz róży”. Uczniowie głośno czytali opowieści o naszym mieście oraz przeczytali bajkę w gwarze mazurskiej. Mieli też okazję obejrzeć oryginalne ilustracje zaprojektowane do tego zbiorku przez Celinę Kamecką-Antczak.

Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w wydarzeniach zorganizowanych w Gimnazjum nr 2, które wyjaśniały, dlaczego styczeń jest ważny w historii Działdowa, a informacje i wrażenia, które zyskali na pewno przyczynią się do budowania ich tożsamości regionalnej i narodowej.

Elżbieta Zakrzewska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. rodzic 2 #2169043 | 82.160.*.* 27 sty 2017 11:01

  Myślę, że najgorsza w tym wszystkim jest głupota ludzka a tak naprawdę najgorszą robotę robią media nakręcając ludzi oraz związki zawodowe. Myślę, że nie wiele osób straci pracę, taka podobna sytuacja była jak wprowadzali gimnazja. Co roku ludzie odchodzą przecież na emerytury. Był wtedy krzyk i płacz a teraz sytuacja się powtarza przy powrocie do starego systemu który jak wszyscy wiemy był lepszy od tego obecnego (z gimnazjami). Nauczyciele nie roboty ale po roku dwóch latach się przestawią ponieważ będzie nowa podstawa programowa, dostosują się i wszystko będzie dobrze, będą sukcesy i osiągnięcia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (20) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. hymn pochwalny dla samych siebie #2168199 | 94.254.*.* 26 sty 2017 08:34

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Ten news to żenada. Czy jest wydarzenie o którym trzeba pisać na portalu gazety? No ale ktoś musi dbać o wrażenie że coś się dzieje w gimnazjum. A ja wczoraj byłem na spacerze ze swoim pieskiem. Biegał, szczekał i machał ogonkiem. Na moją komendę nawet aportował. Pieski bardzo chętnie się bawią i aportują na spacerze, ma to też służyć poprawie ich nastroju i kondycji. Papier wszystko przyjmie....prawda?

  1. czas #2168177 | 82.160.*.* 26 sty 2017 07:49

   pokaże

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Nauczyciel Gim, #2168029 | 82.160.*.* 25 sty 2017 20:41

    Po Pani Peżynskiej jest tylko gorzej. A Zjadacze nieswoich sukcesów pozują do zdjęć.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. niktważny #2166783 | 95.160.*.* 24 sty 2017 09:58

     Będzie mi bardzo żal tego gimnazjum. Źle się stało, że ustawa przeszła. To była dobra szkoła. Moje dzieci bardzo się w niej rozwinęły, nagle okazało się, że są zdolne, że mają sukcesy- w podstawówce jakoś nikt nie dostrzegał ich potencjału. Teraz sobie świetnie radzą na studiach. Chciałam podziękować nauczycielom tego gimnazjum za pracę i zaangażowanie.Szkoda, że to wszystko zostanie zniszczone przez głupią reformę.

     ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages