Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Warsztaty twórczego pisania w Gimnazjum nr 2

2017-01-27 10:43:08 (ost. akt: 2017-01-27 10:50:16)

Autor zdjęcia: archiwum Elżbiety Zakrzewskiej

Okres ferii zimowych to czas, który można wykorzystać na odpoczynek, rozrywkę, a także na rozwijania swoich zainteresowań i talentów. W bibliotece szkolnej Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie 25 stycznia odbyły się warsztaty twórczego pisania. Prowadziła je bibliotekarka Elżbieta Zakrzewska.

Zajęcia zostały podzielone na część teoretyczną i praktyczną. W części pierwszej uczestnicy dowiedzieli się wielu ciekawostek o sławnych pisarzach, dyskutowali nad problemem, jak znaleźć pomysł na pisanie, od jakiego zdania zacząć swój tekst, jak nadawać tytuł swoim utworom.

W części praktycznej wykonali szereg ćwiczeń służących doskonaleniu umiejętności pisarskich. Były zabawy słowami, nadawanie tytułów fragmentom, tworzenie krótkich tekstów, rozbudowywanie wypowiedzi, budowanie własnych historyjek.

Powstające teksty zaskakiwały pomysłową fabułą i wnikliwie dobranym słownictwem. Inwencji twórczej sprzyjała nieskrępowana, przyjazna atmosfera, w której wszyscy uczestnicy czuli się swobodnie okazując sobie wzajemną życzliwość i otwartość.

Na atmosferę miała także wpływ oprawa całego wydarzenia, herbata, ciasteczka, dobry nastrój uczestników i prowadzącej.

Warsztaty okazały się bardzo udaną formą zajęć rozwijających zainteresowania i umiejętności młodzieży. Jako że uczestnicy brali w nich bardzo aktywnie udział, zachęcili się do podjęcia pierwszych prób literackich.
Będzie to miało na pewno przełożenie w jakości tekstów zamieszczanych w szkolnym piśmie „GimŻycie” oraz w twórczości własnej przynoszącej satysfakcję jej autorom.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages