Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Ferie zimowe w Miejskim Domu Kultury

2017-02-07 14:25:00 (ost. akt: 2017-02-07 14:32:29)

Autor zdjęcia: archiwum MDK Działdowo

Tegoroczne ferie rozpoczęliśmy balem karnawałowym dla dzieci. W pierwszą niedzielę ferii dzieci w kolorowych kostiumach wraz z rodzicami zostały wprowadzone w świat muzyki, tańca i zabawy, biorąc udział w konkursach ruchowych, sportowych, rozrywkowych, pokazie mody i innych atrakcjach przygotowanych przez animatorów z Olsztyna — mówi Sławomir Rutkowski, dyrektor MDK.

W pierwszym tygodniu ferii, codziennie, w godzinach rannych i popołudniowych odbywały się warsztaty akrobatyczne, bębniarskie i po raz pierwszy w Działdowie - warsztaty capoeiry.

— W tych zajęciach wzięło udział 97 osób (dzieci, młodzieży i dorosłych). Capoeira tak zachwyciła uczestników, że wyrazili chęć systematycznej kontynuacji zajęć. Obecnie instruktorzy z Warszawy będą przyjeżdżali do nas na zajęcia w każdą sobotę – zapraszamy zainteresowanych — mówi pan Sławomir.

We wtorki i środy odbywały się warsztaty teatralne dla dzieci, pragnących sprawdzić swoje umiejętności aktorskie. Na zajęciach niestrudzenie zbierała się utalentowana grupa aktorska (6 – 8 osób). Natomiast dla tych, którzy marzą o profesjonalnym śpiewaniu zorganizowane zostały warsztaty wokalne, które odbywały się w piątki.

— W drugim tygodniu ferii, oprócz zajęć teatralnych i wokalnych, codziennie odbywały się warsztaty plastyczne. Każdego dnia dzieci mogły poznawać nowe techniki plastyczne i zajmowały się inną tematyką. W zajęciach uczestniczyło 18 osób — dodaje dyrektor MDK. — Instruktorzy prowadzący zajęcia podkreślali ogromny zapał, zaangażowanie, ciekawość i pracowitość wszystkich warsztatowiczów. Serdecznie dziękujemy Wam za tak liczną obecność, za bogactwo wrażeń i wspólnie spędzony czas.
W ostatni weekend ferii koneserzy kina zgromadzili się na sali kameralnej MDK, aby obejrzeć najlepsze filmy krótkometrażowe Festiwalu GRAND OFF. Projekcję filmów obejrzało 45 osób.

— Dziękujemy za coraz większe zainteresowanie naszymi propozycjami — podsumował Sławomir Rutkowski.

oprac.mcz

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages