Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

W naszym powiecie było spokojnie

2017-02-08 10:11:48 (ost. akt: 2017-02-08 10:12:54)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Dwa tygodnie ferii za nami. Jak przebiegały one w naszym powiecie i czy były spokojne?

Analizując dane dotyczące działań podejmowanych przez policję w okresie wypoczynku zimowego na terenie działania KPP Działdowo, można stwierdzić, że przebiegały one spokojnie i bezpiecznie.

W tym okresie policjanci prowadzili wzmożone działania na drogach i w miejscach zorganizowanego wypoczynku.
Sytuacja na drogach, pomimo utrudnień związanych ze zmienną aurą, opadami śniegu i niską temperaturą, nie stwarzała większych problemów. W tym okresie nie odnotowano żadnych poważniejszych sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu uczestników zdarzeń drogowych.

Funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali 530 kierowców i 10 pieszych pod kątem przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Ponadto w związku z wyjazdem dzieci na ferie zimowe, skontrolowali jeden autobus, nie ujawniając przy tym żadnych nieprawidłowości.

Policjanci nałożyli 200 mandatów karnych za wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji, z czego większość dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. Do tego sporządzili dwa wnioski o ukaranie do sądu oraz wystosowali 36 pouczeń. Ponadto zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę, który dopuścił się przestępstwa. Policjanci zatrzymali 27 dowodów rejestracyjnych oraz 2 prawa jazdy.

W zakresie działań i profilaktyki dotyczącej osób nieletnich, policjanci nie ujawnili osób nieletnich, które znajdowałby się pod wpływem alkoholu lub innego środka psychoaktywnego jak również przestępstw z udziałem osób nieletnich. Funkcjonariusze skontrolowali 5 miejsc wypoczynku zorganizowanego, na terenie których przebywały dzieci i młodzież. Nie ujawniając przy tym żadnych nieprawidłowości. Przeprowadzili 97 spotkań z uczniami szkół w okresie poprzedzającym ferie, w tym 3 spotkania z rodzicami i pedagogami oraz 8 spotkań w trakcie trwania wypoczynku zimowego.

asp. Małgorzata Paprotna

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jakijjjj #2178245 | 176.103.*.* 9 lut 2017 18:55

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. W komendzie mówią że na zastępcę komendanta wraca z emerytury największy podpierdalacz zwany tołdi. Ma papiery na udzielanie pierwszej pomocy i masaże chorej noganyi ma prowadzić pryncypałowi.

  1. Gunner #2177409 | 176.103.*.* 8 lut 2017 14:35

   Niepełnosprawny kłamczuch z Mławy błąka się jeszcze po komendzie? Gdzie jest zastepca,na stronie internetowej komendy w miejscu zastępcy jest biała plama tylko jedna facjata tam wisi. Mordeczka buhahaja

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages