Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Strażacy ratowali starszego mężczyznę

2017-02-08 12:08:37 (ost. akt: 2017-02-09 14:24:10)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

7 lutego po godz. 17.00 doszło do zatrzymania akcji serca u mężczyzny, mieszkającego w bloku przy ul. Lenartowicza. Strażacy, którzy pierwsi zjawili się na miejscu rozpoczęli akcję ratunkową.


— Ze względu na to, iż na terenie miasta nie było w tym czasie wolnej karetki, dyspozytor pogotowia ratunkowego poprosił o pomoc strażaków. Do zdarzenia natychmiast wysłano dwa zastępy straży pożarnej — informuje mł. bryg. Leszek Góralski - oficer prasowy KP PSP w Działdowie. — Na miejscu strażacy zajęli się starszym mężczyzną, u którego po wykonaniu oceny funkcji życiowych, stwierdzili brak oddechu i tętna. Natychmiast przystąpili do udzielania kwalifikowanej pomocy medycznej. Po przybyciu pogotowia ratunkowego strażacy razem z ratownikami kontynuowali resuscytację do momentu przywrócenia czynności życiowych u mężczyzny. W trakcie prowadzonej akcji ratunkowej dojechała na miejsce druga karetka pogotowia. Poszkodowany został zabrany do szpitala w Działdowie.

mcz

dzialdowo@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages