Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Szkoła dobrze zaprojektowana

2017-02-13 11:36:10 (ost. akt: 2017-02-13 11:37:31)

"Projekt z klasą" to jeden z najpopularniejszych w Polsce konkursów dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Wspiera uczniów w realizacji projektów edukacyjnych i pozwala zdobyć granty na ich realizację. Konkurs opiera się na pracy metodą projektu, a ta umożliwia uczniom rozwój kluczowych kompetencji XXI wieku, takich jak współpraca, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów czy wyciągania wniosków i podejmowania decyzji — mówi nauczycielka Magdalena Skuza. — W tym roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Działdowie przystąpili do tego konkursu, tworząc projekt gry: „EkoTabu.

Gra niewypowiedzianych słów”. Ta gra to nowa, ciekawa metoda aktywizująca do wykorzystania w czasie lekcji powtórzeniowych na poszczególnych zajęciach z przedmiotów przyrodniczych.

Uczniowie wykorzystując tę metodę szybciej zapamiętują hasła kluczowe niezbędne do realizacji podstawy programowej.

— Za promowanie pracy metodą projektu oraz wspieranie młodzieży za podejmowanie ambitnych wyzwań edukacyjnych Zespół Szkół Nr1 w Działdowie otrzymał Certyfikat Dobrze Zaprojektowanej szkoły 2017 — dodaje pani Magdalena.

oprac.mcz

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages