środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Policjanci spotkali się z młodzieżą

2017-02-16 13:11:40 (ost. akt: 2017-02-16 13:46:20)

Autor zdjęcia: policja

O tym, co młodzi ludzie powinni wiedzieć na temat swojego zachowania, konsekwencjach niewłaściwego postępowania i odpowiedzialności za popełniane czyny zabronione, rozmawiały policjantki z działdowskiej komendy z uczniami Zespołu Szkół w Księżym Dworze.

W ramach działań profilaktyczno-edukacyjnych funkcjonariusze działdowskiej komendy spotykają się z młodzieżą w ich szkołach.

— Tematem przewodnim spotkań jest przekazywanie wiedzy młodym, którzy niebawem staną się osobami dorosłymi, na temat odpowiedzialności prawnej za popełniane czyny zabronione — mówi oficer prasowy Małgorzata Paprotna. — Niejednokrotnie okazuje się, że młodzież nie jest do końca świadoma ciążących na niej obowiązków i często czuje się bezkarna wobec prawa, wiedząc, że nie ma ukończonych 18 lat. Tymczasem okazuje się, że każdy czyn ma swoje konsekwencje i często oddźwięk, zwłaszcza tych niewłaściwych poczynań, może odbić się szerokim echem w życiu dorosłym.

Tym razem uczestnikami pogadanek byli uczniowie Zespołu Szkół w Księżym Dworze.

— Młodzież dowiedziała się m.in. co oznacza termin osoba „nieletnia” w świetle przepisów Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, jak postępuje się z osobami nieletnimi, które zagrożone są demoralizacją, bądź weszły w konflikt z prawem — dodaje oficer prasowy. — Uczniowie dowiedzieli się, również jakie zagrożenia niesie ze sobą świat Internetu i które zachowania są najczęstszymi przejawami cyberprzestępczości wśród osób młodych. Policjantki poruszyły również temat narkotyków. Przedstawiły aspekty prawne posiadania, rozprowadzania i handlu substancjami zabronionymi.

oprac.mcz

dzialdowo@italic textgazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages