Wygrana kadetek Dwójki Działdowo w Wejherowie

2017-02-25 11:55:25(ost. akt: 2017-02-25 09:09:42)

Autor zdjęcia: archiwum UKS Dwójka Działdowo

W Wejherowie koszykarki UKS Dwójka Działdowo rozegrały mecz IV kolejki rundy finałowej w ramach rozgrywek Ligi Pomorskiej kadetek U-16. Rywalkami działdowianek były koszykarki UKS Basket Ósemka Wejherowo. Co ciekawe oba zespoły przed spotkaniem miały identyczny bilans zwycięstw i porażek, dlatego mecz ten był bardzo ważny dla układu tabeli.
Działdowianki świetnie weszły w mecz i po pierwszych pięciu minutach prowadziły 16:3. Potem jednak do głosu doszły gospodynie meczu i ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się remisem 18:18. Druga odsłona to przewaga wejherowianek, dzięki czemu to one schodziły na przerwę prowadząc 38:32.

Reprymenda w przerwie i wola walki działdowianek spowodowały, że od trzeciej kwarty na boisku rządziły już tylko nasze zawodniczki. W odsłonie numer trzy podopieczne Majki Szczypińskiej i Kamila Chrzanowskiego pozwoliły zdobyć rywalkom tylko 6 oczek.

W czwartej części gry na parkiecie nadal dominowały działdowianki i to one ostatecznie zwyciężyły w całym spotkaniu 69:56.

Dzięki tej wygranej koszykarki UKS Dwójka Działdowo wyprzedziły wejherowianki i zajmują miejsce tuż za czołową czwórką.

Skład UKS Dwójka Działdowo (w nawiasie zdobyte punkty): Katarzyna Cybulska (0), Zuzanna Piórek (2), Karolina Przasnyska (6), Weronika Komoszyńska (6), Zuzanna Krupa (11), Oliwia Dramińska (2), Monika Leśniewska (4), Kinga Leman (0), Roksana Sobotka (2), Aleksandra Gorzkiewicz (36).
Trenerzy: Majka Szczypińska, Kamil Chrzanowski