Koszykarki Dwójki Działdowo minimalnie uległy po dogrywce KKS-owi Olsztyn

2017-02-26 10:50:59(ost. akt: 2017-02-26 08:54:50)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W sobotę (25 lutego) w Olsztynie koszykarki UKS Dwójka Działdowo zmierzyły się z miejscowym KKS-em w ramach rozgrywek Ligi Pomorskiej kadetek U-16. W pierwszym meczu w Działdowie koszykarki Dwójki doznały sromotnej porażki na własnym parkiecie ulegając olsztyniankom 92:30.
Sobotni mecz był zupełnie inny w wykonaniu działdowianek. Tempo spotkania było niesamowite, a oba zespoły zaprezentowały bardzo ofensywną koszykówkę. Po pierwszej kwarcie działdowianki przegrywały 32:22. Druga kwarta była bardziej wyrównana i zakończyła się minimalnym zwycięstwem olsztynianek 23:21.

W przerwie meczu, po rozmowie, koszykarki Dwójki Działdowo uwierzyły, że są w stanie odmienić losy tego spotkania i na drugą połowę wyszły pełne werwy i woli walki. Mecz nadal toczył się w bardzo szybkim tempie i pomimo okrojonego składu uczennic Gimnazjum nr 2, kwarta numer padły ich łupem 21:19. Przed ostatnią odsłoną na tablicy wyników widniał wynik 74:64 dla olsztynianek. Warto nadmienić, że w tym momencie działdowianki miały już ponad dwa razy więcej punktów na swoim koncie niż w cały pierwszym spotkaniu między tymi drużynami.

Ostatnia część meczu to popisowa gra koszykarek Dwójki. Fenomenalna gra w obronie i zabójcze kontrataki spowodowały, że działdowianki doprowadziły do remisu z faworyzowanymi koszykarkami z Olsztyna! Na hali konsternacja, bo nikt nie spodziewał się takiego oporu ze strony działdowianek. Na tablicy wyników rezultat 82: 82, do zakończenia meczu 5 sekund i w posiadaniu piłki są koszykarki z Działdowa. Rozrysowana ostatnia akcja niestety nie powiodła się i mecz zakończył się remisem.

W dogrywce niestety bardziej doświadczone olsztynianki i zmęczone już zawodniczki z Działdowa, które były tylko w osiem, nie dały rady i przegrały 11: 5. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 93: 87.

Ciekawostką jest fakt, iż nasza zawodniczka Zuzanna Krupa najprawdopodobniej uzyskała triple-double (dwucyfrowe zdobycze w trzech elementach koszykarskich). Najprawdopodobniej, gdyż nie były prowadzone oficjalne statystyki, ale z przebiegu gry można było wywnioskować, że Zuzanna zdobyła 36 punktów, miała ponad 10 zbiórek, a także ponad 10 przechwytów w meczu. Jest to bardzo rzadkie osiągnięcie, więc tym bardziej należą się brawa dla Zuzi i całego zespołu, gdyż bez pozostałych zawodniczek takie osiągnięcie nie byłoby możliwe.

Pomimo iż, mecz zakończył się minimalną porażką, trzeba przyznać, że zawodniczki UKS Dwójka Działdowo rozegrały najlepszy swój mecz w sezonie, stawiając opór koszykarkom z Olsztyna, które od początku rozgrywek stawiane są w roli faworytek do awansu do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Działdowo może być dumne z tego zespołu, a dziewczęta udowodniły, iż warto inwestować w koszykówkę młodzieżową w naszym mieście, by sport ten w dalszym ciągu się rozwijał.

Skład UKS Dwójka Działdowo (w nawiasie zdobyte punkty): Katarzyna Cybulska (13), Zuzanna Piórek (6), Karolina Przasnyska (3), Weronika Komoszyńska (10), Zuzanna Krupa (36), Oliwia Dramińska (0), Aleksandra Gorzkiewicz (18), Patrycja Piekarska (1)
Trenerzy: Majka Szczypińska, Kamil Chrzanowski