Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Walne Zgromadzenie Członków TMZD i promocja książki Elżbiety Zakrzewskiej "Obrazki działdowskie"

2017-03-08 10:11:41 (ost. akt: 2017-03-08 10:15:42)

Autor zdjęcia: Jadwiga Smółka

W sali konferencyjnej na Zamku spotkali się członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej. Było to coroczne zgromadzenie sprawozdawcze.

Zebranych powitał prezes Towarzystwa - Marian Odachowski. Spotkanie poprowadziła Grażyna Schade - z-ca prezesa. Członkowie TMZD wysłuchali sprawozdania z działalności Towarzystwa w roku 2016 i planach na przyszłość.

We wrześniu 2017 przypada 50 lecie Towarzystwa. Przygotowywane są uroczyste obchody rocznicowe. Wydany zostanie kolejny, 10 tom Rocznika Działdowskiego. Odbędzie się też, między innymi, konkurs wiedzy o powiecie działdowskim.

W drugiej części spotkania - Elżbieta Zakrzewska - przedstawiła swoją najnowszą książkę: "Obrazki działdowskie", wydaną przez TMZD. "Obrazki działdowskie" to powieść obyczajowa, w fabułę której zostały wplecione realia Działdowo z okresu międzywojennego. Bohaterami są uczniowie Państwowego Seminarium Nauczycielskiego w Działdowie. Książka niezwykle ciekawa i interesująca, uzupełniona archiwalnymi fotografiami z okresu międzywojennego, pochodzącymi ze zbiorów Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie, Zespołu Szkół w Malinowie, i prywatnych zbiorów Haliny Celmerowskiej, Ewy Sotomskiej, Reginy Święconek, Państwa Wellengerów i Państwa Karpów.

Jadwiga Smółka

dzialdowo@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages