środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Mój rysunek do bajki - konkurs z nagrodami

2017-03-09 12:25:41 (ost. akt: 2017-03-09 11:33:14)

Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie organizuje w marcu w przedszkolach na terenie miasta oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w oddziale dla dzieci konkurs plastyczny pt. „Mój rysunek do bajki”.

Do udziału w konkursie zaproszono dzieci ze starszych grup przedszkolnych. Konkurs jest organizowany pod patronatem burmistrza Miasta Działdowa Grzegorza Mrowińskiego, który jest też fundatorem nagród.
Celem konkursu jest wyłonienie prac plastycznych, które staną się ilustracjami do książki "Działdowska Kuźnia Słowa - Dzieciom". Prace powstaną bezpośrednio po prezentacjach wybranych utworów w przedszkolach. W publikacji znajdą się zarówno opowiadania, bajki jak i wiersze dla dzieci. Promocja książki oraz uroczyste wręczenie nagród w konkursie będzie połączone z obchodami Dnia Dziecka.

Renata Buczyńska
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Szczegółowy regulamin konkursu

1. Organizatorami konkursu są Burmistrz Miasta Działdowo, Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie.
2. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych prac plastycznych wykonanych przez dzieci w wieku przedszkolnym - podopiecznych przedszkoli na terenie miasta Działdowo oraz uczestników zajęć organizowanych dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tematem i inspiracją prac plastycznych będą fragmenty projektu książki dla dzieci pt. „Działdowska Kuźnia Słowa - Dzieciom”
3. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku 5-6 lat.
4. Konkurs zostanie przeprowadzony z w terminach ustalonych indywidualnie z Dyrektorami poszczególnych placówek nie później niż do 30 marca 2017 r. W uzgodnionym dniu Burmistrz Miasta Działdowo oraz członkowie Działdowskiej Kuźni Słowa przeczytają dzieciom wybrane fragmenty książki, a następnie zadaniem dzieci będzie narysowanie ilustracji do bajki/ wierszyka, które najbardziej się dziecku spodobały. Prace ze wszystkich placówek zostaną zebrane przez wyznaczone osoby, reprezentujące SDKS i będą podlegały późniejszej ocenie Jury.
5. Każda praca powinna identyfikować autora. Konieczne jest też podanie informacji, w jakim przedszkolu praca powstała i podanie wieku autora. Informacje te winny być umieszczone z tyłu pracy.
6. Zebrane podczas konkursu prace zostaną ocenione przez Jury w składzie:
Przewodniczący Jury: Burmistrz Miasta Działdowo – Grzegorz Mrowiński,
Członkowie Jury:
Anna Barbara Czuraj-Struzik – redaktor naczelna publikacji, członkini SDKS,
Justyna Lytvyn – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie
Emilia Wołejszo – plastyczka – członkini SDKS,
Ewa Sotomska – sekretarz SDKS ,
Sławomir Rutkowski - Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Działdowie
Patryk Kozłowski – Dyrektor Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie
oraz Renata Buczyńska – prezes SDKS.
7. Przy ocenie prac będą brane pod uwagę następujące kryteria
- ciekawa interpretacja
- zgodność pracy z tematyką bajek lub wierszy.
- samodzielność i oryginalność pracy
8. Autorom prac nagrodzonych zostaną przyznane nagrody, które ufunduje Burmistrz Miasta Działdowo. Dodatkową nagrodą będzie publikacja nagrodzonych prac, jako ilustracji do książki „Działdowska Kuźnia Słowa - dzieciom”. Publikacja rysunku będzie wymagała uprzedniej pisemnej zgody rodzica autora rysunku.
9. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w terminie do 30 kwietnia a wyniki podane do publicznej wiadomości.
10. Technika wykonania prac - rysunek kredkami ołówkowymi. Format A4 w poziomie.
11. Organizator zastrzega sobie również prawo do sporządzenia dokumentacji fotograficznej i filmowej w celach promocyjnych. Prace dzieci będą też tematem specjalnej wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
12. Nagrody dla zwycięzców konkursu zostaną wręczone podczas uroczystej promocji publikacji - książki dla dzieci „Działdowska Kuźnia Słowa – dzieciom” w okolicach Dnia Dziecka przy Placu Zabaw „Dziecięca Kraina”. Dokładna data promocji zostanie podana do publicznej wiadomości.
13. Dodatkowo po konkursie wyniki zostaną opublikowane na stronie Urzędu Miasta Działdowo i Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zamkowy bajkopisarz #2198862 | 82.160.*.* 9 mar 2017 23:29

  Najpiekniejsza ilustracja do bajki o Działdowie to rysunek zalewu, zamku, koszar, kina, no i tego co powstanie na pewno. Kurnika.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. a jak #2198356 | 82.160.*.* 9 mar 2017 13:55

  tam panie z przetargiem na remont zamku?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages