Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Niebieski dzień w Przedszkolu Miejskim nr 3 [zdjęcia]

2017-03-12 10:28:05 (ost. akt: 2017-03-12 10:30:54)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola

W Przedszkolu Miejskim nr 3 w Działdowie grupa IV urządziła „Niebieski dzień” (zgodnie z planem rocznym - jeden kolorowy dzień w miesiącu).

W tym dniu dzieci i nauczycielki grupy przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko. Na drzwiach widniał już napis: „DZIEŃ NIEBIESKI” zwiastujący niespodzianki i niecodzienną zabawę. Nauczycielka z pomocą dzieci wykonała czapeczki w różnych odcieniach niebieskiej barwy. Starszaki wyszukały i ułożyły na niebieskim, bibułowym dywaniku niebieskie przedmioty. W ćwiczeniach porannych wykorzystano niebieski sprzęt: krążki, obręcze, pałeczki, szarfy, woreczki.

Na zajęciach zorganizowanych 6-latki wykonały na niebieskich kartkach prace na dowolny temat, dowolną techniką. W wyniku twórczości plastycznej dzieci powstała „NASZA NIEBIESKA KSIĄŻKA” - do kolekcji książek wykonanych w grupie. Następnie był czas na relaks przy muzyce, zabawa integracyjna naokoło niebieskiego dywaniku. Dzieci w niebieskich czapeczkach uczestniczyły w zajęciu muzycznym. Uczyły się piosenki „Ekologia”, zgodnie z przerabianą tematyką.

Po zajęciach były zabawy dowolne zgodne z zainteresowaniami dzieci. Podczas zmiany nauczycielek wykonano pamiątkowe zdjęcia. Po południu „Smerfki” metodą burzy mózgów tworzyły nowe wyrazy z sylabą „nie” (nie - bie - ski), wyrazy będące zaprzeczeniem (niedobry, nie czerwony, niekolorowy, nie okrągły, nieżywy) oraz określały, co może być niebieskie.

Szybko minął nam ten „niebieski dzień”. Dzieci w niebiańskim nastroju poszły do swoich domów, zabierając ze sobą niebieskie czapeczki i dużo niesamowitych, niepowtarzalnych wrażeń.

Przedszkole Miejskie nr 3


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mama #2202620 | 94.254.*.* 15 mar 2017 19:20

    to mi wiadomość...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages