UKS Dwójka Działdowo – SKS Starogard Gdański 82:50. Pomorska Liga Kadetek U-16

2017-03-13 08:29:25(ost. akt: 2017-03-13 08:35:45)
W niedzielę (12 marca) w Starogardzie Gdańskim odbył się mecz przedostatniej kolejki Ligi Pomorskiej kadetek U-16, w którym uczestniczyły koszykarki UKS Dwójka Działdowo. Jednocześnie był to ostatni mecz wyjazdowy naszych koszykarek w kampanii 2016/2017.
Rywalkami działdowianek był ostatni zespół ligi - SKS Starogard Gdański. Drużyna ta w rundzie finałowej nie odniosła żadnego zwycięstwa lecz początek spotkania z Dwójką nie wskazywał, iż gramy z najsłabszym zespołem. Zawodniczki ze Starogardu grały ciekawie, kombinacyjnie i prowadziły już nawet 12 punktami. Koszykarki z Działdowa grały wolno i bez chęci odniesienia zwycięstwa. Wszystko zmieniło się w przerwie między pierwszą i drugą kwartą. Zmobilizowane działdowianki systematycznie zaczęły odrabiać straty i na przerwę schodziły z kilkupunktowym prowadzeniem.

Druga połowa to już kompletna dominacja zawodniczek UKS Dwójka Działdowo. Wygrana kwarta trzecia i wysoko kwarta czwarta spowodowały, że ostateczny wynik meczu to 82:50 dla działdowianek. Było to trzecie zwycięstwo koszykarek z Gimnazjum nr 2 w rundzie finałowej.

18 marca odbędzie się ostatni mecz w tym sezonie, a rywalkami działdowianek będą koszykarki z Wejherowa.

Skład UKS Dwójka Działdowo
(w nawiasie zdobyte punkty): Aleksandra Gorzkiewicz (5), Katarzyna Cybulska (18), Zuzanna Piórek (3), Zuzanna Przybyszewska (0), Weronika Komoszyńska (24), Zuzanna Krupa (22), Oliwia Dramińska (4), Monika Leśniewska (6).
Trenerzy: Majka Szczypińska, Kamil Chrzanowski