Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Bo dzieci są najważniejsze - Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 4 w Działdowie

2017-03-23 15:04:00 (ost. akt: 2017-04-26 20:05:26)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

22 marca w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty. Został on poprzedzony I Wiosennym Festiwalem Nauki dla uczniów szkoły podstawowej oraz VII Wiosennym Turniejem Sportowo – Ekologicznym dla dzieci I-VI oraz oddziałów przedszkolnych.

Te wydarzenia na stałe wpisują się w życie szkoły. W Dniu Otwartym przygotowane atrakcje zaprezentowano w godzinach popołudniowych, między 17.00 a 19:00. Na początku wszystkich powitał dyrektor szkoły, pan Wiesław Smereczyński, odpowiedział na nurtujące pytania, zadawane przez rodziców i same dzieci. Wicedyrektor, pani Anna Siedlecka, zaprezentowała rodzicom oraz opiekunom prezentację multimedialną dotyczącą oferty edukacyjnej szkoły.
Zaplanowano szereg ciekawych występów, wystawy, projekcje multimedialne oraz gry i zabawy przeznaczone dla dzieci, które przyszły tego dnia obejrzeć szkołę. Przedszkolaki oraz ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka naszej placówki.

— Przewodnikami po szkole byli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, bo to oni najlepiej wiedzą czego potrzebują dzieci siedmio- i sześcioletnie. Spełnialiśmy oczekiwania rodziców i dzieci — mówi wicedyrektor szkoły Anna Siedlecka. — Nasza szkoła istnieje już prawie 25 lat, kształcimy, wychowujemy dzieci. Szkoła Podstawowa nr 4 w Działdowie jest przygotowana pod każdym względem do reformy oświaty: mamy bezpieczne położenie, dysponujemy odpowiednią bazą, kadrą do ośmioletniej szkoły podstawowej. Mamy konkretne osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze. To bogata tradycja szkoły. Oczywiście jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania i w kierunku nowoczesności będziemy podążać. Pracujemy nad innowacją, którą wdrażamy w klasach trzecich pilotażowo w kwietniu. Natomiast w pozostałych klasach I – III zaczynamy od września. Nie byliśmy w stanie pokazać wszystkiego co stanowi chlubę szkoły. Mamy zespół taneczny „Luzik”, chór I – III „Nutki z Polnej”, ale również formacje taneczne, chóry uczniów starszych. Na wysokim poziomie działają klasy sportowe, integracyjne. Mamy mnóstwo sukcesów związanych z koszykówką, piłka nożną. To w tej szkole organizuje się Turniej Sokół CUP i Basket CUP o zasięgu ogólnopolskim. Tradycyjnie organizujemy Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny oraz Powiatowa Miniolimiada Matematyczna dla uczniów klas III, Konkurs Ortograficzny dla szkół naszego powiatu. Oczywiście we wszystkich tych działaniach wspiera nas Burmistrz Miasta Działdowo oraz niezawodni rodzice i sponsorzy.

— W Dzień Otwarty pokazaliśmy naszą szkołę przygotowaną do ośmioletniej przygody dziecka po krainie wiedzy i dobrego wychowania. Dzieci mogły „przymierzyć się” do szkolnych ławek, uczestniczyły w krótkich lekcjach, w grach i zabawach ruchowych, wzięły udział w pokazie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kandydaci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 uczestniczyli w multilingwistycznym warsztacie – lektorki naszej szkoły zachęciły dzieci do nauki języków obcych: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i włoskiego — dodaje pani wicedyrektor. — To właśnie te języki proponujemy w ofercie edukacyjnej szkoły. Podsumowaniem zajęć w salach lekcyjnych było wręczenie każdemu dziecku „Paszportu do szkoły”.

Po spotkaniu można było porozmawiać z nauczycielami, pedagogiem i logopedą szkolnym. Przyszli mali uczniowie zwiedzali szkołę: świetlicę, bibliotekę, salę gimnastyczną, szatnie uczniowskie, sklepik, pracownie językowe, pracownie komputerowe oraz przedmiotowe.

Spotkanie przyciągnęło wiele rodzin szukających dla swoich dzieci szkoły łączącej wysoki poziom edukacji z nowoczesnymi metodami nauczania i konkretnym programem wychowawczym.
Atrakcji było na tyle dużo, że nowym znajomym trudno było opuścić szkolne sale i wrócić do domu. — Mamy nadzieję, że spotkamy się z Wami już we wrześniu — podsumowuje Anna Siedlecka.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages