Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

„Obrazki działdowskie” promocja książki Elżbiety Zakrzewskiej [zdjęcia film]

2017-03-24 13:20:37 (ost. akt: 2017-03-24 13:24:25)

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbyło się spotkanie autorskie promujące książę „Obrazki działdowskie” autorstwa Elżbiety Zakrzewskiej.


Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania przez uczniów Gimnazjum nr 2 w Działdowie: Marty Demskiej, Igora Anuszewskiego i Huberta Anaczkowskiego, kilku fragmentów książki autorstwa Elżbiety Zakrzewskiej "Obrazki działdowskie".
Uczestnicy promocji również mieli okazję posłuchania rozmowy o książce - Sylwii Kaczmarczyk z Działdowskiej Kuźni Słowa z Elżbietą Zakrzewską.

„Obrazki działdowskie” to powieść, której akcja toczy się w międzywojennym Działdowie. Jej bohaterami są studenci Działdowskiego Seminarium Nauczycielskiego. Są to postacie fikcyjne, ale w fabułę książki zostały wplecione realia Działdowa z lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Śledząc przeżycia bohaterów, czytelnik spaceruje ulicami miasta, przechodzi obok znanych miejsc: hotelu Masovia, sklepów działdowskich kupców, obserwuje, jak powstają nowe obiekty, spotyka jego zacnych obywateli: Emilię Sukertową, Józefa Biedrawę, uczestniczy w ważnych wydarzeniach.

Elżbieta Zakrzewska, działdowianka z urodzenia, która ciągle odkrywa pokłady fascynacji swoim rodzinnym miastem. Jest autorką wspomnień „Moja Młyńska”, a kilka jej opowiadań ukazało się w wydawnictwach zbiorowych: „Portfel Literacki”, „Vigusiowa Kuźnia Słowa”, „Działdowo, miasto moje, a w nim”.
Od 2013 r. należy do Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa. Na co dzień jest nauczycielem bibliotekarzem w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie.

oprac.kw
dzialdowo@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages