środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

O demoralizacji i odpowiedzialności nieletnich

2017-03-24 14:56:14 (ost. akt: 2017-03-24 15:03:41)

Autor zdjęcia: policja

Policjanci z KPP w Działdowie spotkali się z młodzieżą z Malinowa i Iłowa-Osady i rozmawiali o odpowiedzialności prawnej osób niepełnoletnich za popełniane czyny karalne. Kolejny ważny temat podjęty przez funkcjonariuszy, to przestępstwa internetowe i cyberprzemoc.

— W poniedziałek (20 marca) w Zespole Szkół w Malinowie funkcjonariuszki z Komendy w Działdowie przeprowadziły pogadanki z uczniami Technikum i Zawodówki na temat odpowiedzialności osób poniżej 17 roku życia za popełniane czyny karalne — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka. — Młodzież dowiedziała się, co oznacza termin demoralizacja, jakie przewinienia najczęściej są wynikiem nieodpowiedzialnych zachowań osób młodocianych i jakie grożą im za to konsekwencje przewidziane przepisami prawa. Policjantki zwróciły również uwagę na problematykę przestępstw internetowych i związanych z cyberprzemocą. Zwieńczeniem spotkania były pytania uczniów kierowane do przedstawicielek służb mundurowych.

Drugie spotkanie o tej samej tematyce policjantki przeprowadziły w czwartek (23 marca), tym razem w Zespole Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie. W spotkaniu brali udział także dzielnicowi z KPP w Działdowie. Młodzież miała okazję obejrzeć film prewencyjno-edukacyjno-profilaktyczny pt. „Życie jest jedno – to nie gra”.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. average #2208745 | 178.235.*.* 24 mar 2017 20:34

    Ciekawa jestem tych "konsekwencji". Uczeń może sobie wyzwać dorosłego człowieka, obrazić go, pobić kolegę, molestować koleżankę, pić alkohol, palić papieroski...i...? Czeka go "straszna" konsekwencja w postaci pouczającej rozmowy, a w szkole obniżą mu ocenę z zachowania. Rzeczywiście, taki "zdemoralizowany" się tym przejmie, doprawdy....Proszę, napiszcie o tych konsekwencjach, wymieńcie je. Może czegoś nie wiem.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages