Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Szkoła Podstawowa nr 4 w Działdowie organizatorem XII Powiatowego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego

2017-03-29 14:12:16 (ost. akt: 2017-03-29 13:15:51)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Szkoła Podstawowa nr 4 czuje się wyróżniona, że mogła zorganizować Powiatowy Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny dla uczniów klas szóstych. Konkurs odbył się 28 marca.

— Celem zmagań konkursowych było wspieranie i rozwijanie uzdolnień, zainteresowań uczniów, ciekawości poznawczej i twórczego działania w zakresie nauk przyrodniczych oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności oraz rozwijanie zdolności twórczego myślenia — mówi pomysłodawczyni i organizatorka konkursu Magdalena Kroplewska-Gołębiewska. — O randze konkursu świadczy duże zainteresowanie uczniów oraz nauczycieli. W tegorocznych zmaganiach wzięło bowiem udział 24 uczestników z 13 szkół naszego powiatu.
Uczniowie najstarszych klas, którzy z powodzeniem przeszli eliminacje szkolne, w kolejnym etapie musieli zmierzyć się z testem z zakresu biologii, chemii, fizyki, geografii i ekologii. Przez godzinę odpowiadali na 33 pytania, za które można było otrzymać 67 punktów. Konkurs stał na wysokim poziomie.

Oto jego wyniki:
I miejsce zdobyła Zosia Fabisiak –SP Gródki
II miejsce zajął Kacper Kopeć – SP4 Działdowo
III miejsce przypadło Annie Orzechowskiej – SP Rybno.
Ponadto jury postanowiło wyróżnić siedmioro uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki. Wśród tej grupy znaleźli się:
Szymon Kraśniewski – SP Uzdowo
Maja Laskowska – SP 4 Działdowo
Helena Jasińska – SP3 Działdowo
Magdalena Sieńska – SP Dłutowo
Amelia Chyrzyńska – SP Rumian
Jakub Malinowski – SP Rybno
Oliwier Kempka – SP Iłowo

Nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Działdowie oraz Ekologiczny Związek Gmin „Działdowszczyzna”.
Upominki dla uczestników konkursu przekazała firma Dekorglass. Na zakończenie dyrektor szkoły Wiesław Smereczyński pogratulował uczniom, dziękował sponsorom oraz nauczycielom. Dziękował również nauczycielce przyrody Magdalenie Kroplewskiej-Gołębiewskiej, szkolnemu koordynatorowi konkursu.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages