środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Strażacy podsumowali ubiegły rok

2017-03-31 12:41:17 (ost. akt: 2017-03-31 09:44:51)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie podsumowała swoją działalność za ubiegły rok.

Podsumowanie odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. W spotkaniu wziął udział warmińsko – mazurski komendant wojewódzki PSP w Olsztynie – st. bryg. Mirosław Hołubowicz, starosta działdowski - Marian Janicki, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Działdowie – wójt Gminy Działdowo Paweł Cieśliński.

Zaproszeni zostali również burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu działdowskiego, komendanci gminni ZOSP, przewodnicząca Rady Powiatu, komendant powiatowy Policji, dyrektor Aresztu Śledczego w Działdowie, dyrektor Urzędu Pracy w Działdowie, nadleśniczy z Dwukół i Lidzbarka, przedstawiciele innych współdziałających ze strażą pożarną instytucji państwowych i samorządowych.

— Spotkanie w sali konferencyjnej poprzedzone zostało uroczystym apelem, który odbył się na placu przed siedzibą komendy, w trakcie którego ślubowanie na sztandar złożył nowy strażak w szeregach komendy – Damian Balicki — mówi mł. bryg. Leszek Góralski - oficer prasowy KP PSP w Działdowie. — W trakcie uroczystości przekazano też w użytkowanie zmodernizowany we własnym zakresie samochód kwatermistrzowski. Po apelu odbył się pokaz zakupionego przez KP PSP w Działdowie w 2016 roku sprzętu ratowniczego. Prezentacja odbyła się w garażu komendy.

Komendant Powiatowy PSP w Działdowie st. bryg. Bogdan Cywiński zaprezentował zgromadzonym zakupiony sprzęt oraz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jego zakupu.

— W roku ubiegłym dokonano wielu zakupów sprzętowych. Zakupiono między innymi kamizelki ratownicze, boje ratownicze, sprzęt do ratownictwa wysokościowego i sprzęt oświetleniowy — dodaje oficer prasowy. — Z Komendy Wojewódzkiej otrzymaliśmy pilarkę do drewna, węże tłoczne i plandeki do zabezpieczania budynków. Zakupiono też wiele elementów umundurowania specjalnego dla strażaków oraz sprzęt zabezpieczenia logistycznego na wypadek długotrwałych akcji.

Podczas spotkania omówiono również działalność ratowniczą jednostek ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu, ich udział w akcjach ratowniczych, jak również szkolenia i ćwiczenia. W 2016 roku na terenie powiatu działdowskiego strażacy interweniowali 646 razy, gaszono 149 pożarów, brano udział w likwidacji 468 miejscowych zagrożeń, odnotowano również 29 alarmów fałszywych.

Komendant Powiatowy PSP w Działdowie – st. bryg. Bogdan Cywiński podziękował Komendantowi Wojewódzkiemu, władzom samorządowym i instytucjom współdziałającym za wspieranie działań komendy powiatowej dotyczących poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu - przede wszystkim za wsparcie finansowe, jednostkom OSP za udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych. Komendant Wojewódzki podsumował działania jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu w odniesieniu do działań w województwie, omówił najważniejsze wydarzenia w minionym roku oraz plany na rok bieżący.

oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages