Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Nasza młodzież lubi czytać książki

2017-04-08 08:40:07 (ost. akt: 2017-04-08 08:51:02)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Od 19 września 2016 r. do 19 marca 2017 roku Gimnazjum nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie „Biblioteka przyjazna uczniowi” organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

— Celem konkursu było spopularyzowanie wśród uczniów czytelnictwa oraz szczególnej aktywności w zakresie kultury humanistycznej — mówi szkolna bibliotekarka Katarzyna Różycka.

— W ramach projektu należało wykonać dziesięć zadań, w tym jedno obowiązkowe – udział w kursie (e-learningowym), dotyczącym różnych zagadnień z życia biblioteki. Z pomocą innych nauczycieli oraz uczniów, bibliotekarz wykonywał zadania potrzebne do zdobycia certyfikatu „Biblioteka przyjazna uczniowi” — mówi polonistka Emilia Michalska. — Zadania polegały m.in. na przeprowadzeniu sondażu wskazującego na liczbę przeczytanych pozycji pozalekturowych, przeprowadzeniu pogadanek w klasach na temat pozytywnego wpływu czytania na rozwój potencjału intelektualnego oraz poznawczego ucznia, udzielaniu indywidualnego instruktażu korzystania (z dostępnych w bibliotece katalogów), opisaniu działalności kulturalnej i promocji biblioteki w środowisku szkolnym i gminnym, a także przygotowaniu opinii na temat pracy z uczniem zdolnym oraz z uczniem mającym trudności w nauce.

— Na potrzeby wykonania poszczególnych zadań, bibliotekarz stworzył ankietę, z której możemy się dowiedzieć, czy młodzież w dzisiejszej szkole czyta książki, a jeśli nie, to dlaczego — dodaje polonistka Bożena Przybyszewska.

Efektem siedmiomiesięcznych działań było uzyskanie przez bibliotekę szkolną Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Władysława Jagiełły w Działdowie certyfikatu „Biblioteka przyjazna uczniowi”.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ... #2223134 | 95.160.*.* 14 kwi 2017 07:46

    Pozazdrościć. Młodzież, którą ja znam (za malutkimi wyjątkami) w ogóle nie czyta książek...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages