środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

III Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego w Gimnazjum nr 2 [zdjęcia]

2017-04-09 14:55:30 (ost. akt: 2017-04-09 10:00:33)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W Hali im. Polskich Olimpijczyków przy Gimnazjum nr 2 w Działdowie już po raz trzeci miał miejsce finał Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych. Tym razem w konkursie wzięło udział sześć szkół z powiatu działdowskiego: z Dłutowa, Iłowa, Lidzbarka, Rybna i Działdowa.

Impreza była okazją do zaprezentowania nie tylko wiedzy językowej, ale przede wszystkim wiedzy ogólnej o krajach anglojęzycznych. Drużyny mieszane, składające się z przedstawicieli wszystkich szkół, rywalizowały między sobą w ciekawych, interaktywnych konkurencjach. Uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu historii, geografii, filmu, literatury i muzyki, a przy okazji zawarli nowe znajomości z rówieśnikami z innych szkół.

W finale Konkursu gimnazjaliści z naszego powiatu ponownie udowodnili, że potrafią wspólnie dobrze się bawić i godnie reprezentować swoje szkoły.

Miejsce pierwsze w Konkursie drużynowym zajęła grupa reprezentantów sześciu szkół w składzie: Monika Faltynowska, Wiktor Kawka, Aleksandra Zawadzka, Gracjan Kościński, Julia Mazurek oraz Aleksandra Karczewska.

W Konkursie indywidualnym miejsce pierwsze zajęła Julia Mazurek z Gimnazjum nr 1 w Działdowie, miejsce drugie Szymon Cygański z Gimnazjum nr 1, a miejsce trzecie Miłosz Kowalski z Publicznego Gimnazjum w Iłowie-Osadzie.

Imprezę przygotowali oraz profesjonalnie poprowadzili uczniowie klasy dwujęzycznej wraz ze swoimi nauczycielami, a szczególne podziękowania należą się finalistom Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego z Gimnazjum nr 2, którzy odstępując od udziału w Konkursie Powiatowym włożyli wiele pracy w przygotowanie zadań dla uczestników.

Atrakcyjne nagrody dla uczestników ufundowane zostały przez: British House Szkołę Języków Obcych, Burmistrza Miasta Działdowo, Starostwo Powiatowe w Działdowie, wydawnictwo językowe Macmillan oraz Technikum Organizacji Reklamy z Zespołu Szkół w Lidzbarku. Poczęstunek przygotowała piekarnia Bułka z Masłem.
Wszystkim zaangażowanym składamy serdeczne podziękowania oraz zachęcamy do współpracy w przyszłym roku.

Gimnazjum nr 2 w DziałdowieCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages