Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

"Kręci mnie bezpieczeństwo" – działania kontrolno-prewencyjne rowerzystów

2017-04-20 13:22:00 (ost. akt: 2017-04-20 13:24:23)

Autor zdjęcia: gw/Archiwum GO

Rozpoczął się sezon rowerowy. Coraz większa liczba osób zmotoryzowanych przesiada się na jednoślady, w tym głównie na rowery. Mając na uwadze bezpieczeństwo właśnie tych osób w najbliższą sobotę (22 kwietnia), w całym kraju, odbędą się działania ogólnopolskie pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W roku 2016 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego wzrosła liczba wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Rowerzyści uczestniczyli w 193 wypadkach drogowych, tj. o 11 takich zdarzeń więcej niż w roku 2015 (182 wypadki). Już w I kwartale 2017 roku odnotowano 13 wypadków z udziałem rowerzystów w naszym województwie.

Liczba osób rannych w zdarzeniach z udziałem rowerzystów wyniosła 182 w 2016 roku i 177 rok wcześniej. Natomiast liczba zabitych rowerzystów w wypadkach w roku 2016, to 14 osób i jest to o 5 osób więcej w stosunku do roku 2015.
Rowerzyści zaliczają się do tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni szczególnie zagrożeni z uwagi na ryzyko odniesienia ciężkich obrażeń ciała a nawet śmierci w przypadku uczestniczenia w zdarzeniu drogowym. Dlatego też ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym wymaga stałej uwagi.

Działania „Kręci mnie bezpieczeństwo” przeprowadzone zostaną 22 kwietnia (sobota). Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa rowerzystów jako niechronionych uczestników ruchu drogowego, egzekwowanie stosowania się do przepisów ruchu drogowego przez rowerzystów oraz przez kierujących pojazdami i pieszych względem nich.

Akcja ta ma także na uwadze kształtowanie właściwych relacji pieszy-rowerzysta oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na wyznaczonych odcinkach dróg dla rowerzystów.

Działania te będą kontynuowane w kolejnych miesiącach na obszarze naszego powiatu w wybrane przez KPP w Działdowie dni.
W tych dniach należy spodziewać się zwiększonych patroli na drogach naszego powiatu.

st. sierż.Justyna Nowicka
dzialdowo@gazetaolztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages