Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Działdowska "Dwójka" serdecznie zaprasza [zdjęcia]

2017-04-27 17:14:19 (ost. akt: 2017-04-27 13:22:29)

Autor zdjęcia: archiuwm szkoły

Od września 2017 roku zgodnie z zasadami reformy oświaty Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie stanie się Szkołą Podstawową nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi.

Działdowska „Dwójka” zawsze była szkołą, którą wyróżniał wysoki poziom nauczania, doskonale przygotowana kadra pedagogiczna, nowoczesna baza dydaktyczna oraz sukcesy uczniów w nauce, sporcie i ich zaangażowanie w rozliczne przedsięwzięcia pozalekcyjne.

Szkoła sukcesu
Gimnazjum nr 2 zyskało miano szkoły sukcesu – czyli szkoły o wysokiej efektywności nauczania i wysokich wynikach egzaminu gimnazjalnego we wszystkich jego częściach. Każdego roku działdowska „Dwójka” może poszczycić się imponującą liczbą laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Łącznie od początku nauki uczniowie Gimnazjum nr 2 zdobyli 187 tytułów laureatów oraz 129 tytułów finalistów. Gdy dodamy do tego tegorocznych zwycięzców konkursów oraz laureatów i finalistów konkursów tematycznych na etapie ogólnopolskim, ilość uczniów sukcesu zamknie się na liczbie 345, co stanowi pokaźny dorobek Gimnazjum nr 2 na przestrzeni działalności szkoły od jej początków.
Przedstawiciele „Dwójki” reprezentowali szkołę i województwo warmińsko- mazurskie pełniąc funkcję posłów Sejmu Dzieci i Młodzieży. Mandat posła otrzymało do tej pory 18 uczniów.
Wśród wychowanków szkoły znajdują się stypendyści Burmistrza Miasta. W bieżącym roku szkolnym grono to liczy 16 osób.
We współzawodnictwie sportowym szkoła znajduje się w pierwszej dziesiątce województwa warmińsko – mazurskiego.
Szkoła doskonaląca kompetencje językowe
Od trzech lat w Gimnazjum nr 2 funkcjonują klasy dwujęzyczne, które oferują intensywną naukę języka angielskiego, z wykorzystaniem metody Peer – to Peer learning. Uczniowie realizują projekty edukacyjne w języku angielskim i uczestniczą w wycieczkach i wymianach zagranicznych. W języku angielskim wprowadzane są treści z niektórych przedmiotów.

Szkoła rozwijająca talenty
Młodzież ma możliwość rozwijania swoich talentów i zainteresowań dzięki szerokiej ofercie zajęć pozalekcyjnych w postaci kół zainteresowań, kół przedmiotowych, dodatkowych zajęć sportowych oraz klubów i organizacji szkolnych takich jak: Dyskusyjny Klub Książki, Szkolne Koło PCK, Szkolne Koło Caritas, kluby sportowe UKS Dwójka i UKS Yankees, koło teatralne, plastyczne, redakcja szkolnego pisma „GimŻycie”, zespół taneczny „Blow up”, chór młodzieżowy „Our Voice”, szkolny radiowęzeł.

Szkoła z własnymi tradycjami
W szkolną tradycję wpisują się stałe imprezy, projekty i przedsięwzięcia podejmowane przez społeczność uczniowską.
Uczniowie Gimnazjum nr 2 realizują ogólnopolskie projekty i programy edukacyjne inicjowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej: Szkoła Demokracji, Samorządy Mają Głos, Włącz się. Młodzi i Media, PoczytajMY.
Od kilku lat szkoła jest organizatorem konkursów o zasięgu powiatowym: „Mistrz Języka Polskiego” i konkursu z języka angielskiego.
W świat mediów i informacji wprowadza uczniów dobrze wyposażona biblioteka szkolna, rozwijająca zainteresowania czytelnicze poprzez organizowanie konkursów, spotkań i projektów czytelniczych,: „Zjedz jabłko i przeczytaj książkę”, „Zakochana biblioteka”, Noc bibliotek”, „Szkolny Omnibus”, „Podaruj bibliotece książkę”, warsztaty twórczego pisania.
Szkoła jest organizatorem cyklicznych imprez sportowych o zasięgu powiatowym, wojewódzkim, krajowym, a także międzynarodowym, z których najbardziej znane są: Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Działdowo Cup” oraz Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców „Zima Cup”.
Podczas 3-letniego cyklu kształcenia uczniowie korzystają z wyjazdów do teatru, filharmonii, muzeów, Centrum Olimpijskiego. Każdego roku organizowane są wycieczki turystyczne i wyjazdy integracyjne.

Szkoła postaw demokratycznych
Gimnazjum nr 2 przygotowuje uczniów do świadomego uczestnictwa w życiu społecznym. Samorząd Uczniowski inicjuje wiele działań: m.in. coroczne demokratyczne wybory SU, udział w ogólnopolskim programie „Szkoła Demokracji”, współpraca z Młodzieżową Radą Miasta, udział w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych., funkcjonowanie Rzecznika Praw Ucznia i Klubu Mediatora. W tym roku szkolnym przedstawiciele SU uczestniczyli w XI Kongresie Zarządzania Oświatą, który odbywał się w Gdańsku.

Zdrowa i bezpieczna szkoła
Nauczyciele, uczniowie i rodzice współpracują w zakresie promocji zdrowego stylu życia. Szkoła zdobyła krajowy certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie oraz wojewódzki certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.
W „Dwójce” panuje przyjazna atmosfera sprzyjająca wzajemnemu poszanowaniu, koleżeństwu i empatii. Uczniowie wiedzą, na czym polega zdrowy styl życia i mają poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zdrowie własne oraz innych osób.

Zapraszamy 9 maja
Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie to szkoła, która łączy tradycję i nowoczesność, naukę i zabawę oraz przyjazną atmosferę.
Stawia na wszechstronny rozwój ucznia, czego potwierdzeniem jest tytuł „Mistrza Odkrywców Talentów”, który otrzymała za ciekawe i innowacyjne działania w ramach wspierania zdolności uczniów.
Zachęcamy do odwiedzenia szkoły i bliższego jej poznania w dniu 9 maja w godzinach 16.00-19.00.


Elżbieta Zakrzewska

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages