środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Pożegnanie maturzystów w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół nr 2 w Działdowie [zdjęcia]

2017-05-02 14:28:31 (ost. akt: 2017-05-03 08:49:11)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

„Każda sekunda naszego życia jest jedyną chwilą w dziejach wszechświata, chwilą, która już nigdy się nie powtórzy” – słowa Pabla Casalsa stały się mottem uroczystości zakończenia klas trzecich w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół nr 2 w Działdowie.

Uroczystość rozpoczęła wicedyrektor szkoły pani Anna Siedlecka dedykacją skierowaną do abiturientów: „Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu – pamiętaj jaki pokój może być w ciszy. Tak dalece jak to możliwe nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi. Prawdę swoją głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść. Jeśli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie” To tylko fragment, który wprowadził w podniosły nastrój uroczystości.


Następnie głos zabrał dyrektor szkoły pan Wiesław Smereczyński, który powiedział, że „trudno odnaleźć się we współczesnym świecie, trzeba stąpać na mocnych nogach, opierać się na sprawdzonych wzorcach, starać się nie popełniać błędów, choć są one nieodzowną częścią naszego życia. Jeśli już popełnimy błędy to trzeba mieć siłę, aby się podnieść. Wzorce postaw dawał z pewnością patron naszej szkoły Jan Paweł II.” Dyrektor życzył maturzystom pomyślnego zdania matur, ukończenia wymarzonych uczelni oraz możliwości realizowania swoich pasji. Podziękował wychowawcom klas: Małgorzacie Kowasz–Boberek, Jackowi Karaszewskiemu, Martynie Ziółkowskiej, Joannie Błażyńskiej i Marcie Kowalskiej za trud włożony w wychowanie, nauczycielom za przygotowanie do egzaminu maturalnego zaś rodzicom za wsparcie w działalności wychowawczą.
Uroczystość zaszczycił swą obecnością wiceburmistrz Andrzej Wiśniewski, który podziękował wychowawcom, nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie. Maturzystom zaś życzył takich wyników na maturze, które otworzą przed nimi drzwi każdej uczelni.
Pierwszymi, którzy odebrali świadectwa ukończenia szkoły byli uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 i co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania. Uczniowie ci otrzymali świadectw z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz wpisali się do „Złotej Księgi”.

Do tego zaszczytnego grona należą:

Z klasy III a
Anita Janowska – śr. 5,26, zachowanie wzorowe
Agata Pawlaczyk – śr. 5,11, zachowanie wzorowe
Julia Jabłońska – śr. 4,84, zachowanie wzorowe
Z klasy III b:
Karolina Lewandowska – śr. 4,78, zachowanie wzorowe
Z klasy III d:
Julia Macjejewska – śr. 5,44, zachowanie wzorowe
Wioletta Sadłowska – śr. 5,44, zachowanie wzorowe
Jakub Standarski – śr. 5,29, zachowanie wzorowe
Sylwia Sadłowska – śr. 5,28, zachowanie wzorowe
Klaudia Wieczna – śr. 5,28, zachowanie wzorowe
Damian Pawlak – śr. 5,28, zachowanie wzorowe
Cezary Kruszewski - śr. 5,0, zachowanie wzorowe
Z klasy III e:
Klaudia Jaworska – śr. 5,35, zachowanie wzorowe
Małgorzata Gross - śr. 5,24, zachowanie wzorowe

Następnie zostały wręczone świadectwa wszystkim uczniom.
Uczniowie II Liceum chętnie działają na rzecz szkoły oraz reprezentują ją w konkursach i zawodach. Za swoje trzyletnie zaangażowanie otrzymali podziękowania i nagrody książkowe, m.in. za reprezentowanie szkoły w konkursach recytatorskich, Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej pomocy, zawodach sportowych, pracę w Samorządzie Uczniowskim, pracę na rzecz wolontariatu i koła PCK, honorowe oddawanie krwi, reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, za pracę w chórze i zespole wokalno – instrumentalnym. Nagrody wręczali dyrektor szkoły oraz nauczyciele.
Podziękowania wręczono również rodzicom, którzy nigdy nie szczędzili czasu i wspierali szkołę we wszelkich przedsięwzięciach.

Gracjan Turko – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego pożegnał abiturientów w imieniu młodszych kolegów. Weronika Lipowska z III a, Izabela Gulajska z III e oraz Nicholas Malulu z III d podziękowali dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za: „ogrom pracy włożony w przygotowanie do egzaminu dojrzałości, za dobre serce, wyrozumiałość, sumienność i dokładność, za wszystkie warsztaty rozwijające zainteresowania, za cenne rady oraz chęć pomocy, za ciekawe zajęcia kierunkowe. Dziękujemy za to poczucie wspólnoty i za to, że czuliśmy się dla Was ważni.”

Uroczystość zakończył występ zespołu i chóru. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć i spotkań z wychowawcami.

Marzena Żmijewska
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages