Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

3 Maja w Gminie Działdowo [zdjęcia]

2017-05-05 10:10:53 (ost. akt: 2017-05-05 09:31:58)

Autor zdjęcia: archiuwm GOKiS Działdowo

Dla wszystkich Polaków majowe święto jest dniem szczególnym. Z okazji 226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w świetlicy w Ruszkowie odbył się program artystyczny, który przybliżył nam tak doniosłe wydarzenie historyczne i pokazał, jak ważną rolę również w czasach współczesnych pełni dokument, jakim jest konstytucja.  

Podczas uroczystości przypomniano najważniejsze fakty historyczne, które poprzedzały powstanie pierwszej w Europie demokratycznej ustawy zasadniczej XVIII wieku. W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście: wójt gminy Paweł Cieśliński, ksiądz proboszcz Mieczysław Tereszewski, radna sejmiku wojewódzkiego Teresa Nowakowska, przewodniczący rady gminy Pan Mirosław Zieliński, radni, sekretarz gminy Jan Świniarski, dyrektorzy szkół, pracownicy GOKiS, sołtysi, mieszkańcy Ruszkowa. W programie wystąpiła młodzież uczęszczająca na zajęcia do świetlicy w Ruszkowie. Młodzież przygotowała Barbara Stypułkowska, oprawę muzyczną Andrzej Skała.

Magda Skała / GOKiS Działdowo
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages