Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Dzień otwarty w Zespole Szkół nr 1 w Działdowie - 30 maja. Grunwaldzka sukcesami stoi

2017-05-11 20:00:52 (ost. akt: 2017-05-17 09:12:21)

Autor zdjęcia: archiuwm szkoły

Szkoła to nie mury, ale przede wszystkim ludzie. W naszej szkole widać to na każdym kroku. To ludzie tworzą atmosferę, klimat sprzyjający wszechstronnemu rozwojowi, rozbudzają kreatywność. Nauczyciele i uczniowie tworzą zgrany zespół, w którym jedni uczą się od drugich.

Zobacz także: „Obrazki działdowskie” promocja książki Elżbiety Zakrzewskiej [zdjęcia film] „Obrazki działdowskie” promocja książki Elżbiety Zakrzewskiej [zdjęcia film] W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbyło się spotkanie autorskie promujące książę „Obrazki działdowskie” autorstwa Elżbiety Zakrzewskiej....
Zobacz także: Maturzyści z Grunwaldzkiej pożegnali się ze szkołą [film, zdjęcia] Maturzyści z Grunwaldzkiej pożegnali się ze szkołą [film, zdjęcia] Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego uczniowie klas trzecich i czwartych z Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie pożegnali szkołę. W pożegnaniu udział...
Zobacz także: III Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego w Gimnazjum nr 2 [zdjęcia] III Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego w Gimnazjum nr 2 [zdjęcia] W Hali im. Polskich Olimpijczyków przy Gimnazjum nr 2 w Działdowie już po raz trzeci miał miejsce finał Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego dla...
Zobacz także: Brązowy Dyplom dla chóru Concentus Brązowy Dyplom dla chóru Concentus W sobotę (2 kwietnia) zakończył się, trwający od piątku, VIII Ogólnopolski Konkurs Pieśni Pasyjnej. W tym prestiżowym konkursie zmierzyło się ponad 30...


Nauczyciele często jedynie wskazują kierunek rozwoju potencjału i możliwości uczniów, a oni swoją determinacją i pracą przekraczają granice przeciętności, zdobywając spektakularne sukcesy w wielu dziedzinach.

Jednym z nich jest opublikowany ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych, przygotowany przez miesięcznik „ Perspektywy”, w którym znalazło się Technikum Nr 1 i jednocześnie szkole nadano tytuł „Brązowej Szkoły 2017”.
Kolejnym ogromnym sukcesem były Zespołowe Zawody Programistyczne organizowane przez Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie, Wydział Matematyki i Informatyki, w którym programiści Zespołu Szkół Nr1 w Działdowie zdobyli I i II miejsce. Zdetronizowali m.in. szkoły z Olsztyna, Iławy i Ostródy .
Kolejnym sukcesem zakończyła się również Olimpiada Literatury Języka Polskiego, która miała miejsce w dniach 6-8 kwietnia 2017 roku w Konstancinie. Finalistką powyższej olimpiady została Anna Chaberska z klasy II d. Uczennica zapewniła sobie 100 proc. wyniku egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie rozszerzonym (maturę będzie pisać dopiero w przyszłym roku szkolnym).
Młodzież brała udział w IX Konkursie Matematycznym przygotowanym przez W-MODN w Elblągu i PWSZ w Elblągu. Konkurs był III etapowy. Do finału, który odbędzie się 25 maja 2017 roku zakwalifikowali się Piotr Łoziński, Patryk Latkowski, Igor Klonowski, Michał Pakaszewski, Kacper Kucharski oraz Kacper Loret. Uczniowie startowali również w XVII Maratonie Matematycznym w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie Piotr Łoziński zdobył drugie miejsce.
Co roku najlepsi uczniowie naszej szkoły uzyskują stypendia Prezesa Rady Ministrów. W bieżącym roku szkolnym stypendystami zostali: Karol Śliwa z I LO oraz Bartosz Hołubowicz z Technikum Nr 1.
Osoby, które lubią aktywnie spędzać czas biorą udział w licznych zawodach sportowych. I prawie zawsze wracają z nich z trofeum. Na uwagę zasługuje również fakt, iż wielu uczniów reprezentuje szkołę w rozgrywkach szachowych na wielu szczeblach.
Młodzież chętnie uczestniczy w spotkaniach z poetami, organizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem Działdowska Kuźnia Słowa.
Ciekawą inicjatywą są lekcje dla najmłodszych , np. lekcja informatyki dla przedszkolaków, czy lekcja chemii dla uczniów szkół podstawowych.
„Grunwaldzka” po raz pierwszy w historii zorganizowała turniej gier komputerowych. W turnieju wzięło udział 11 pięcioosobowych drużyn, w tym 4 z działdowskich gimnazjów. Wirtualne walki zgromadziły także liczną widownię, która mogła podziwiać zmagania drużyn na dużym ekranie, wystawionym na holu szkolnym.

Uczniowie naszej szkoły tworzą prezydium Młodzieżowej Rady Miasta Działdowo.
Uczennice klasy I f Wiktoria Groblewska i Julia Korpusik zrealizowały projekt na temat: „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”. Ich projekt zdobył III miejsce w rankingu wojewódzkim. Autorki projektu zostały także posłankami na XXIII Sejm Dzieci i Młodzieży, którego pierwsza sesja odbędzie się już 1 czerwca 2017roku.
Ale to nie wszystko. Nasza szkoła bogata jest w lekcje pozaszkolne, warsztaty, wycieczki.
Młodzież technikum w ramach lekcji z przedmiotów ekonomicznych odwiedza zaprzyjaźnione przedsiębiorstwa, np. Hutę Szkła Działdowo „Heinz Glas”, Dekorglass.
W placówce od kilku lat organizowane są Dni Przedsiębiorczości pod patronatem Prezydenta RP. Jest to doskonała okazja, aby na jeden dzień stać się pełnoprawnym pracownikiem jednego z wielu lokalnych przedsiębiorstw czy instytucji pożytku publicznego.

Uczniowie klas o profilu biologiczno- chemicznym co roku biorą udział w warsztatach w Biocentrum w Warszawie, gdzie mogą zbadać swoje DNA. Poza tym odwiedzają Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Od dwóch lat tworzy się nowa tradycja współpracy i wyjazdów na Dni Otwarte na Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie. Jest to bardzo cenna lekcja kształtowania umiejętności planowania swojej dalszej edukacji, również na zagranicznych uniwersytetach. Pragniemy w ten sposób pokazać naszym uczniom, że studia za granicą są na wyciągnięcie ręki, a tym samym mogą wcześnie zaistnieć na międzynarodowym rynku pracy.

Ponadto często gościmy w nagraniach programów publicystycznych i rozrywkowych w studiach telewizyjnych.
Jednak szkoła to nie tylko nauka. To też miejsce tętniące życiem poza lekcjami.
Nauczyciele i uczniowie wspólnie spędzają swój czas wolny na tematycznych maratonach filmowych, połączonych z nocną nauką języka angielskiego.
To jedynie ostatnie wydarzenia z życia naszej szkoły. Nie sposób opisać wszystko, co dzieje się w szkole na Grunwaldzkiej, dlatego zachęcamy czytelników do odwiedzania naszego profilu na fb oraz strony internetowej szkoły: HYPERLINK "http://www.zsnr1.eu/"www.zsnr1.eu. Tam znajdziecie szczegóły, dotyczące dni otwartych oraz zasad rekrutacji do klas pierwszych liceum i technikum.

Magdalena Skuza-Sendzicka, Anna Romanowska
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages