Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

O tym, co nas łączy w bibliotece

2017-05-16 20:41:02 (ost. akt: 2017-05-16 17:52:50)

Autor zdjęcia: MBP Działdowo

To, co nas Polaków łączy, jest większe od tego, co nas dzieli. Z takiego założenia wychodzą organizatorzy debat lokalnych, które w tygodniu 15-21 maja odbywają się w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce. Jedną z debat zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie.

Zobacz także: Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek [zdjęcia, film] Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek [zdjęcia, film] Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie zorganizowała spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek m.in. autorką wierszy i opowiadań dla dzieci.


— Debata jest częścią projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”, organizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. To projekt, którego celem jest wywołanie szerokiej dyskusji nad mechanizmami rozwoju lokalnych społeczności — mówi Justyna Lytvyn, dyrektor biblioteki.

— Lokalne wspólnoty stanowią od zawsze jedną z najbliższych człowiekowi przestrzeni społecznych. To właśnie w nich zachodzą procesy, które decydują o jakości naszego życia. Wspólnie bowiem dbamy o to, aby nasze dzieci uczyły się na przyzwoitym poziomie, rynek pracy miał oferty dla nas wszystkich, a na ulicach było czysto i bezpiecznie. Robimy wszystko, żebyśmy dobrze się czuli i jednocześnie mogli być dumni z miejsca, w którym żyjemy. Do działania na rzecz dobra wspólnego potrzebne jest jedno – poczucie bycia wspólnotą. Dlatego w ramach projektu zadajemy lokalnym liderom pytanie o to, jak tę wspólnotę budować i co robić, by wzmacniać więzi między mieszkańcami — mówi Piotr Zbieranek, koordynator projektu.

Do udziału w projekcie została zaproszona m.in. Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie. — Organizatorzy na miejsce debat wybrali biblioteki, ponieważ są one nie tylko lokalnym centrum dostępu do informacji i wiedzy, ale także przestrzenią spotkań, tak potrzebnych zwłaszcza w mniejszych miejscowościach — mówi Justyna Lytvyn dyrektor biblioteki.

Zobacz także: Spotkanie autorskie z Katarzyną Puzyńską [film, zdjęcia] Spotkanie autorskie z Katarzyną Puzyńską [film, zdjęcia] W czwartek (27 kwietnia) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Puzyńską, autorką serii kryminałów,...

Efekty i wnioski ze wszystkich dyskusji zostaną przedstawione opinii publicznej za pośrednictwem partnerów medialnych oraz na Kongresie Obywatelskim w listopadzie 2017 r. w Warszawie. Raport z debat zostanie wręczony Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie.
Projekt „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej” został objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Partnerem strategicznym projektu jest PKO Bank Polski.

Projekt „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej” jest organizowany w ramach Kongresu Obywatelskiego, który od 10 lat jest miejscem spotkania, wymiany refleksji i dyskusji między Polakami. Kongres to prestiżowe przedsięwzięcie, które angażuje znanych i cenionych przedstawicieli świata nauki, kultury, polityki, społeczeństwa obywatelskiego czy biznesu.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages