środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Zespół Szkół nr 2 kuźnią talentów [zdjęcia, filmy]

2017-05-19 19:45:37 (ost. akt: 2017-05-19 19:46:19)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Maj obfituje w wiele świąt. Dla społeczności szkolnej Zespołu Szkół nr 2 w Działdowie jest to miesiąc, w którym od 19 lat, od momentu nadania szkole imienia Jana Pawła II odbywa się najważniejsze święto – Święto Szkoły. Każdego roku uroczystość przybiera inną formę i zaskakuje. Tym razem również tak było.

Uroczyste świętowanie rozpoczęła msza w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św., koncelebrowana przez ks. kanonika Stanisława Kadzińskiego oraz ks. Bartosza Fijałkowskiego.


Po mszy świętej wszyscy udali się do sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2, gdzie rozpoczęła się część oficjalna i artystyczna.
Przybyłych na uroczystość gości – przedstawicieli Rady Rodziców, grono pedagogiczne, administrację i obsługę szkoły, nauczycieli emerytów, rodziców, i oczywiście uczniów powitał dyrektor szkoły pan Wiesław Smereczyński. Przypomniał, że Zespół Szkół nr 2 już od 19 lat nosi imię jednego z największych Polaków, jakim był Jan Paweł II. Mottem przewodnim od momentu nadania szkole imienia stała się jedna z sentencji Jana Pawła II „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali…”. Każdego dnia staramy się podążać drogą, jaką wytyczył nam nasz patron.


Głos zabrała również pani Jolanta Przasnyska – przewodnicząca Rady Rodziców, która podziękowała przede wszystkim za bezpieczną szkołę, w której dzieci i młodzież mogą się rozwijać oraz życzyła wszystkim kolejnych wspaniałych chwil w murach tej szkoły.


Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody nauczycielom: pani Ewie Elbrudzie i Barbarze Błażyńskiej oraz pracownikom administracji i obsługi: Sylwii Zembrzuskiej, Annie Truszczyńskiej, Mateuszowi Kosiorkowi, Hannie Paczkowskiej, Krzysztofowi Rychcikowi, Monice Dąbrowskiej, Małgorzacie Dzierżanowskiej, Andrzejowi Gorczycy, Krystynie Markuszewskiej, Ewelinie Rogozińskiej, Radosławowi Fryzie, Grzegorzowi Wiśniewskiemu, Jarosławowi Przystup i Mirosławie Zagórskiej.
Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy uczestniczyli w konkursach związanych z patronem szkoły.

W Konkursie o Janie Pawle II zostali nagrodzeni uczniowie liceum:
1. Paulina Maciejewska
2. Paulina Kaczorowska
Zaś w szkole podstawowej:
1. Michalina Pawłowska Va
2. Agata Piórek Vd
3. Iga Ptak z IVb

W konkurs plastycznym Papież i Eucharystia nagrodzeni zostali:
1. Julia Sentowska z klasy 3c
2. Igor Jagielski z 3c
3. Weronika Wyrzykowska z 3b


Motto spotkania brzmiało: „Talent ze wszystkiego może uczynić rzecz piękną”. Jak wspomniał prowadzący galę - Gracjan Turko „Niektórzy mówią, że szkoła zabija talent, ale nie NASZA, która jest KUŹNIĄ Talentów. Nie można zamknąć prawdziwych artystów w jakiekolwiek ramy, bo nie są schematyczni. Będziemy więc świadkami niecodziennej rewii umiejętności naszych uczniów”. Jak mówił patron szkoły: „Życie jest talentem powierzonym nam, abyś my go przemieniali i pomnażali czyniąc z niego dar dla innych”. Uczniowie przedstawili swoje talenty w kategoriach: sztuka, poezja, muzyka, taniec, śpiew, logika, sport i teatr.
Patryk Krakowski – uczeń klasy 2c LO na oczach publiczności tworzył rysunek. Uczeń klasy pierwszej recytował wiersz o szkole, zespół wokalno-instrumentalny II LO brawurowo wykonał utwór „Spadające liście”, uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej wykonali przepiękny taniec z kapeluszami, natomiast uczennice klas piątych – klimatyczny taniec z szarfami. Prezentowanie poszczególnych kategorii zostało uświetnione fantastycznymi piosenkami Abby w wykonaniu zespołu i chóru II LO. Ogromnymi brawami został nagrodzony uczeń klasy 4c Paweł Pydynkowski za ułożenie kostki Rubika w błyskawicznym tempie oraz Kacper Aurast z kl. 6b za umiejętność konstruowania pojazdów. Aplauz publiczności wzbudził również pokaz żonglerki piłką nożną w wykonaniu chłopców z klasy 5b, żonglowania piłką do tenisa stołowego w wykonaniu mistrza… Rutkowskiego z kl. 6b, pokaz taekwondo (uczniowie klas czwartych) czy pokaz kuglarstwa w wykonaniu uczennic klas szóstych.


W kategorii teatr, w krótkiej scence grupa uczniów udowodniła, że skarbem są talenty człowieka a wielką zasługą to, że się talentów nie gubi tylko je rozwija. Ważne, by na swej drodze spotkać ludzi, którzy te talenty dostrzegą i nie dadzą się im zmarnować. W Zespole Szkół nr 2 talenty się pielęgnuje. Odkrywanie talentów to wspaniała zabawa i przygoda.

Pokazały to występy uczniów pod kierunkiem nauczycieli: Eweliny Szambory, Marzeny Piórek, Małgorzaty Giesek, Janusza Gadomskiego, Aleksandry Orzechowskiej. Uroczystość w formie pokazu talentów przygotowali nauczyciele: Ewa Elbruda, Joanna Błażyńska, Wioletta Pszuk, Magdalena Kozion, Joanna Brzozowska, Magdalena Kozion, Barbara Błażyńska, Magdalena Kołakowska, Teresa Woźna, Teresa Szymańska, Teresa Parys, Beata Ziajka.

Przepiękną dekorację przygotował zespół w składzie: Grażyna Miecznikowska, Katarzyna Jakubowska, Bożena Olewińska, Ewa Wadecka, Iwona Szwecka, Marek Ciesielski, Mariusz Meredyk.

Marzena Żmijewska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Obywatel miasta #2248999 | 83.9.*.* 19 maj 2017 23:01

  Gratulację dla Dyrektora i całej społeczności szkolnej. Jedyna szkoła w powiecie oparta na tradycjach i wartościach chrześcijańskich. Wielki szacun :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. H g h #2248994 | 176.103.*.* 19 maj 2017 22:53

   Jan Paweł II nie dopuścił do postepowych zmian w kościele. Chronił grzechy księży takie jak alkoholizm i pedofilia. Gdzie nie byl na światowych pielgrzymkach w tych miejscach wybuchały wojny na tle religijnym.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages