Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Młodzież z Polnej promuje czytanie [zdjęcia]

2017-05-25 11:53:03 (ost. akt: 2017-06-18 13:17:52)

Autor zdjęcia: Iwona Malik

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół nr 2 im . Jana Pawła II w Działdowie uczestniczą w projekcie Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Opiekunem uczniów jest nauczycielka historii Iwona Malik.

W ramach projektu Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu uczniowie mieli do wykonania trzy zadania.
Pierwsze zadanie polegało na przygotowaniu filmiku pt. Nowoczesny Patriota w mojej okolicy.
Drugie zadanie, to przygotowanie zabawnego Snapchata o swojej miejscowości.
Trzecie zadanie, to zrealizowanie projektu.

Działdowscy licealiści odwiedzili Przedszkolne Miejskie nr 1 w Działdowie (grupę IV B - Misie, w której nauczycielkami są: Dorota Efczyńska, Monika Nasiadka i Agnieszka Pazik). Przeczytali wiersz Jana Brzechwy - „Na Straganie”. Nauczyli przedszkolaków wykonywać zabawne zakładki do książek, zachęcili dzieci do sięgania po książki.

Młodzież także przeprowadziła wywiad z dyrektorką Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie Justyną Lytvyn o nowoczesnym patriotyzmie.

Uczestnicy projektu wyszli z nową inicjatywą, zachęcająca do czytania - „Piknik z książką”. Podczas pikniku zostali nagrodzeni uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Działdowie za najlepsze czytelnictwo. I tak w Szkole Podstawowej w klasach I-III nagrodzono Julię Karczewską z II C, w klasach IV-VI Wiktorię Kozakiewicz, a w LO Angelikę Wiśniewską.
Nagrody wyręczył dyrektor ZS nr 2 Wiesław Smereczyński i bibliotekarki Katarzyna Nowak oraz Anna Zygmuntowska. Akcję zorganizowania pikniku wspierała szkolna biblioteka.

W piątek (26 maja) młodzież z Polnej organizuje akcję DziałdowoCzyta, której celem jest zachęcenie do wspólnego 15-minutowego czytania.
W Zespole Szkół nr 2 wspólne czytanie zostanie przeprowadzone od godz. 8.00.
— Zachęcamy do przyłączenia się do naszej akcji . Czytać może każdy w parku, pociągu, autobusie, pracy czy szkole — mówią uczestnicy projektu.


Zobacz profil uczestników projekty na facebooku: >>> https://www.facebook.com/DzialdowoCzyta

kw
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages